رضا شایسته سرپرست ...

رضا شایسته سرپرست ارکستر چکاوک با اشاره به تازه ‌ترین پویایی‌های این مجموعه موسیقایی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفنه، روز پنجشنبه هشتم آذر ماه تازه‌ ترین کنسرت ارکستر «چکاوک» در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. در این کنسرت آثار نوستالژیک قدیمی با تنظیم تازه برای نخستین بار در یک اجرای زنده به هنر دوستان ارائه می‌شود.

وی درباره ویژگی‌های این کنسرت توضیح داد: ما در این اجرای زنده تصمیم گرفتیم از حضور دو خواننده جوان موسیقی ایرانی به نام فرهاد عزیزی از شاگردان استاد حسین خواجه امیری (ایرج) و محمد افروز از شاگردان استاد گلپایگانی بهره ببریم که این دو هنرمند دومین اجرای رسمی‌شان را با برگزاری کنسرت ما تجربه خواهند کرد. من بر این باورم پس از انقلاب فقط سبک خوانندگی یک استاد بزرگ ترویج شد که تنی چند از خوانندگان هم پیرو این سبک شدند و هنرمندان بزرگ دیگر که واقعا بر گردن موسیقی اصیل ایرانی حق دارند، به شکلی خانه نشین شدند.

این نوازنده ویولن در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: به نظر بنده مهم ‌ترین دلیلی که باعث شده موسیقی سنتی ما شنونده کمی داشته باشد، تمرکز مردم روی شنیدن یک سبک ویژه از موسیقی سنتی است. اینکه در این بین آثار تولید شده هم از کمترین تنوع برخوردارند که عرصه رقابتی هم برای آنها وجود ندارد.

هدف ما برای راه‌اندازی ارکستر چکاوک و برگزاری کنسرت‌هایی از این دست تلاش برای فاصله نگرفتن مردم با موسیقی اصیل ایرانی است که امیدوارم در هدفی که آن را آغاز کردیم موفق باشیم.