به گزارش مووی‌‍وب،...

 

به گزارش مووی‌‍وب جان ویلیامز آهنگساز افسانه ای سینما به دلیل بستری شدن در بیمارستان مجبور به کنار رفتن از سه اجرای کنسرت شد.

آهنگساز ۸۶ ساله فیلم های جنگ ستارگان قرار بود روز جمعه بیست و شش اکتبر با ارکستر سمفونیک لندن در سالن کنسرت رویال آلبرت هال به روی صحنه برود، اما حضور او در این کنسرت به علت بیماری لغو شد. همچنین اجرای ویلیامز به همراه ارکستر فیلارمونیک وین در روزهای سوم و چهارم نوامبر ماه آینده نیز تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته است.

طبق بیانیه رویال آلبرت هال، درک بروس دوست دیرین جان ویلیامز تا بهبود وضعیت این آهنگساز کنسرت ها را رهبری خواهد کرد. در این بیانیه از بیماری که جان ویلیامز به خاطر آن بستری شده چیزی اعلام نشده است.

جان ویلیامز یکی از غول های زنده عرصه موسیقی در جهان است که آثاری چون ویولن زن روی بام، آرواره ها، برخورد نزدیک از نوع سوم، مجموعه فیلم های جنگ ستارگان، مهاجمان صندوقچه گمشده، ای. تی. موجود فرازمینی، تنها در خانه و فهرست شیندلر را در کارنامه کاری خود دارد.

جان ویلیامز پس از والت دیزنی، دومین شخصی است که بیشترین نامزدی جایزه اسکار را به دست آورده است. او پنجاه و یک بار نامزد جایزه اسکار شده و تاکنون پنج بار این جایزه را از آن خود کرده است. علاوه بر این، ویلیامز تا به امروز بیست و چهار جایزه گرمی، هفت جایزه آکادمی فیلم بریتانیا و چهار جایزه گلدن گلوب را نیز از آن خود کرده است. موسیقی متن فیلم جنگ ستارگان ساخته این آهنگساز نیز در نظرسنجی موسسه فیلم آمریکا به عنوان بهترین موسیقی متن فیلم های آمریکایی تاریخ سینما برگزیده شد.

جان ویلیامز همچنین به تازگی اعلام کرده است که پس از کامل کردن موسیقی متن فیلم جنگ ستارگان: قسمت نهم به کارگردانی جی جی آبرامز از دنیای فیلم های جنگ ستارگان بازنشسته می شود. گفته می شود این آهنگساز کهنه کار می خواهد وقت خود را روی پروژه های دیگر بگذارد.