جایزه کوکومیکس...

 

جایزه کوکومیکس موسیقی جشنواره بین‌المللی فیلم فانتزی بوچئون کره به اشکان رهگذر، کارگردان و نویسنده انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» که آهنگش را کریستف رضاعی ساخته است، رسید.

به گزارش روابط عمومی انیمیشن سینمایی آخرین داستان، جایزه کوکومیکس موسیقی جشنواره بوچئون کره به فیلمی تعلق می‌گیرد که بهترین بهره گیری را از موسیقی در روایت برده باشد.

کریستف رضاعی آهنگساز انیمیشن سینمایی آخرین داستان است که با برداشتی آزاد از شاهنامه به روایت قصه ضحاک ماردوش، آفریدون و کاوه آهنگر می‌پردازد.

این انیمیشن که در بخش انیمیشن‌های بلند سینمایی بیستمین دوره جشنواره بوچئون حضور داشت در رقابت با هشت اثر از کشورهایی همچون برزیل، فرانسه، چین، کره و ژاپن جایزه کوکومیکس موسیقی را از آن خود کرد.

پرویز پرستویی، لیلا حاتمی، حامد بهداد، اشکان خطیبی، بیتا فرهی، اکبر زنجان‌پور، فرخ نعمتی، حسن پورشیرازی، باران کوثری، مجید مظفری، شقایق فراهانی، ملیکا شریفی‌نیا، زهیر یاری، و بانیپال شومون از گویندگان نقش‌های این انیمیشن هستند.

انیمیشن سینمایی آخرین داستان به تهیه‌ کنندگی احسان رسول‌اف، پیش‌ از این در سی ‌و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌‌های کودکان و نوجوانان اصفهان موفق به دریافت جایزه ویژه هیات‌ داوران در بخش سینمای ایران و جوایز بهترین کارگردانی و فیلم‌نامه در بخش بین‌الملل شده بود.

جشنواره بین‌المللی فیلم فانتزی بوچئون از بیست و هفتم مهر تا یکم آبان (19 تا 23 اکتبر) هر سال در شهر بوچئون کره جنوبی برگزار می‌شود.