مدیر هنری و رهبر...

 

مدیر هنری و رهبر پیشین ارکستر سمفونیک تهران درباره تازه ترین پویایی های خود از آغاز همکاری اش در ارکستر سمفونیک دولتی ازمیر کشور ترکیه آگاهی داد.

علی رهبری مدیر هنری و رهبر پیشین ارکستر سمفونیک تهران با اشاره به تازه ترین پویایی های موسیقایی خود بیان کرد: طی سال های گذشته همکاری های پی در پی با ارکسترهای گوناگونی در کشور ترکیه داشتم که در این راستا پس از همکاری با ارکستر سمفونیک دولتی شهرهای استانبول، آنکارا و آنتالیا به زودی همکاری های تازه ای را با ارکستر دولتی ازمیر آغاز خواهم کرد.

ارکستر سمفونیک دولتی ازمیر یکی از شناخته شده ترین ارکسترهای دولتی ترکیه است که یازده ماه در سال هر هفته به طور منظم با یک برنامه، رهبر ارکستر و سولیست تازه روی صحنه می رود. در این چارچوب روز جمعه بیست و پنجم آبان ماه در تازه ترین کنسرت ارکستر دولتی ازمیر که در مرکز فرهنگی هنری احمد سایگون برگزار می شود به عنوان رهبر ارکستر به روی صحنه می روم که طی آن والیسلاو فانسویستا نوازنده صاحب نام اهل اسلواکی همراه ارکستر خواهد بود. در این کنسرت کنسرتو پیانو آرام خاچاطوریان و سمفونی شماره دو راخمانینوف اجرا خواهد شد.

مجموعه فرهنگی هنری احمد سایگون از مجموعه های مهم هنری ازمیر است که نام آن از احمد سایگون آهنگساز نام آشنای ترکیه نامگذاری شده است. این مجموعه در اختیار ارکستر سمفونیک دولتی ازمیر بوده که دارای دو تالار کنسرت و چهار گالری است و طی سال های گذشته میزبان گروه ها و هنرمندان شناخته شده موسیقی کلاسیک از کشورهای گوناگون بوده است.