نادر مشایخی آهنگساز...

 

نادر مشایخی آهنگساز و رهبر ارکستر با حضور در یک استودیوی ضبط موسیقی طی یک نشست تخصصی از هنر شنیدن و اجرای موسیقی سخن می گوید.

آیدین الفت مدیر مجموعه شهر صدای پارسیان درباره نشستی تخصصی که قرار است چهارم آبان برگزار شود گفت: قصد داریم روز جمعه چهار آبان نشست تخصصی دیگری را با حضور استاد نادر مشایخی برگزار کنیم. در این نشست که ساعت یازده صبح در استودیوی شهر صدای پارسیان برگزار می شود، نادر مشایخی با سرفصل هنر شنیدن و اجرای موسیقی پیرامون بخش های تخصصی چون پرفرمنس شنیداری، مبانی آهنگسازی، مبانی رهبری و آموزش سازها سخنرانی کند.

وی با اشاره به دیگر نشست هایی که در این مجموعه برگزار شده توضیح داد: چندی پیش هم نخستین نشست تخصصی صدا برداری استودیویی در مجموعه شهر صدای پارسیان برگزار شد که در این نشست تنی چند از صدا برداران صاحب نام میهنمان چون رضا عسگرزاده صدا بردار استودیو دهل، امید نیک بین صدا بردار استودیو بل و استودیو شهر صدا، مهندس ارد انزابی پور صدا بردار استودیو شهر صدا و بم آهنگ، حمیدرضا آداب صدا بردار استودیو پاپ و رامین مظاهری صدا بردار استودیو باران به تبادل نظر پرداختند. در این نشست موضوعاتی چون دامنه وظایف صدا بردار استودیویی، نقش استودیو و محیط آکوستیکی، نحوه گزینش میکروفن، ضبط گروهی و ارکستر بزرگ در نشست مطرح شد.

این مهندس صدا در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برنامه های موسسه خود در حوزه نشست های تخصصی گفت: طی روزهای گذشته هم سمینار صنعت صدا با سخنرانی نعیم مسچیان فارغ التحصیل علوم صدا از لندن برگزار شد که در این سمینار مباحثی چون صنعت صدا، فرصت های شغلی، جایگاه موسیقی در صنعت صدا و تکنولوژی صدا مورد بررسی قرار گرفت. وی  توضیحاتی را درباره دوره های طراحی و صدا گذاری فیلم، Game Audio و Music Business ارائه و به سرفصل ها و روش آموزشی این دوره ها پرداخت.