جشنواره‌ موسیقی فارس...

 

 

جشنواره‌ موسیقی فارس با دبیری احمد پژمان از هشتم تا شانزدهم آذر در شهر شیراز و در سه بخش رقابتی، غیررقابتی و پژوهشی برگزار می‌شود و طبق روال دوره‌های پیشین، نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی متناسب با موضوع جشنواره نیز در کنار آن خواهد بود. گروه علمی بخش پژوهشی این جشنواره که از محمد رضا درویشی، هومان اسعدی و محمد رضا فیاض است، بخش های تاریخی، فنی، آکوستیکی، تطبیقی، زیبایی‌شناسی و فرهنگی اجتماعی در موضوع گروه‌ نوازی در موسیقی ایران را به عنوان محورهای مقالات و پژوهش‌های فرستاده شده اعلام کرده ‌است.

همچنین فراخوان بخش پژوهش جشنواره موسیقی فارس که در سال جاری دهمین دوره‌ خود را پیش‌رو دارد، پخش شده است. مسوولان این جشنواره برای اهمیت جایگاه پژوهش و احساس نیاز به منابع علمی و پژوهشی در حوزه گروه‌ نوازی در موسیقی ایران، بخش پژوهش و مقاله را به این جشنواره افزوده ‌اند.

مقالات برگزیده به صورت کتاب جشنواره چاپ و به برگزیدگان لوح و جوایزی داده می‌شود. همچنین در صورت تشخیص گروه گزینش، پژوهشگران برگزیده این امکان را خواهند یافت تا در بخش جنبی جشنواره به ارائه مقاله خود بپردازند.

علاقه‌مندان به شرکت در این بخش برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فراخوان بخش پژوهش می‌توانند به پایگاه اینترنتی جشنواره موسیقی فارس به نشانی farsmusicfestival.ir مراجعه کنند.

جشنواره‌ موسیقی فارس، رویدادی است هنری که تا امروز نه دوره آن با تمرکز بر موضوع گروه‌ نوازی (آنسامبل) به همت انجمن موسیقی فارس و با همراهی هنرمندان و دست ‌اندرکاران موسیقی فارس و مشارکت استادان برجسته موسیقی کشور در سطح گروه‌های پویای استان فارس در ژانرهای گوناگون موسیقی برگزارشده است.