کارگردان ایتالیایی...

 

کارگردان ایتالیایی نامزد اسکار اعلام کرد قصد دارد فیلمی بر پایه آلبوم موسیقی معروف خون روی مسیرها اثر باب دیلن بسازد.

 به گزارش رولینگ‌استون، لوکا گوادانینو کارگردان فیلم نامزد اسکار مرا به نامت صدا کن با همکاری ریچارد لاگراونیس در مقام فیلمنامه‌ نویس قصد دارد فیلمی بر گرفته از آلبوم موسیقی شاهکار باب دیلن با نام خون روی مسیرها بسازد.

ریچارد لاگراونیس فیلمنامه‌ نویس نام آشنای آمریکایی از پیش نگارش فیلمنامه صد و هشتاد و هشت صفحه ‌ای این فیلم را به پایان رسانده بود که داستان چند لایه آن پیرامون شخصیت‌هایی است که در سال ۱۹۷۰ میلادی بخش اصلی آلبوم موسیقی خون روی مسیرها اثر باب دیلن بر اساس آن‌ها شکل گرفته است. آلبوم موسیقی خون روی مسیرها در بحبوحه جدایی باب دیلن از همسرش سارا پس از ده سال زندگی ساخته شده است.

باب دیلن خواننده، ترانه‌ سرا و نویسنده آمریکایی از نگاه بسیاری، تاثیر گذارترین چهره در تاریخ موسیقی آمریکا است و برخی ترانه‌های او توسط بسیاری از خوانندگان صاحب نام دوباره‌ خوانی شده‌ است. او در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام راک بومی در اواسط دهه شصت بسیار مهم بود و به شکسپیر در میان هم‌ نسلان خود شناخته می شد. او در پنج دهه‌ گذشته در موسیقی آمریکا به عنوان یک پدیده نام برده می شود.

آکادمی نوبل در نوامبر ۲۰۱۶ نام باب دیلن را به‌عنوان برنده نوبل ادبیات اعلام و خلق تعابیر تازه شاعرانه در سنت شعر آمریکایی را علت برگزیدن او عنوان کرد. گزینش ترانه ‌سرا و خواننده به‌عنوان برنده نوبل ادبیات، واکنش‌های مثبت و منفی بسیاری را به همراه داشت و نوع عملکرد او در مقابل کسب این جایزه مهم ادبی به این حواشی دامن زد. او سرانجام با تحویل دادن نسخه صوتی سخنرانی خود به آکادمی نوبل چند روز پیش از مهلت پایانی، جایزه ۹۲۴ هزار دلاری نوبل ادبیات را از آن خود کرد.