آنسامبل شهرزاد...

 

آنسامبل شهرزاد همراه با مژگان شجریان و لینا شمامیان در گوتنبرگ (آلمان) و استکهلم (سوئد) به اجرای برنامه می‌پردازد.

برنامه‌‌های بین‌المللی آنسامبل (هم نوازان) شهرزاد با حضور نوازندگانی چون تینا جامه ‌گرمی، نگار نوراد، یگانه حسینی‌نیا و نیلوفر سهی در حالی آغاز شده است که این گروه سی ام نوامبر (نهم آذر) همراه با مژگان شجریان در گوتنبرگ به اجرای برنامه می‌پردازد.

پس از آن در نخستین روز دسامبر (دهم آذر) در استکهلم در بخش نخست کنسرت، لینا شمامیان خواننده‌ سوری – ارمنی به اجرای برنامه می‌پردازد. شمامیان در این کنسرت، موسیقی کلاسیک عربی اجرا می‌کند. او یکی از بلند آوازه‌‌ ترین خوانندگان امروز جهان عرب است که علاوه بر موسیقی کلاسیک، در موسیقی جز، موسیقی ارمنی، شرقی و تلفیقی نیز می‌خواند. آنسامبل شهرزاد، پس از آن یازدهم دسامبر (بیستم آذر) بار دیگر همراه با مژگان شجریان در استکهلم برنامه دارد.

در این پروژه، مژگان شجریان و گروه شهرزاد به اجرای آثار ماندگاری از آهنگسازان ایرانی چون تهمورس پورناظری، شهرداد روحانی، هوشیار خیام و غیره می‌پردازند. این کنسرت، نخستین همکاری این هنرمندان با یکدیگر است. موسیقی و شعر زن با تکیه بر توانایی بانوان موسیقی‌دان ایرانی بارزترین ویژگی این پروژه است.

مژگان شجریان فرزند استاد آواز ایران، محمدرضا شجریان است. او فارغ ‌التحصیل رشته موسیقی ایرانی در مقطع لیسانس است و علاوه بر موسیقی در زمینه‌ نقاشی نیز پویایی دارد. این خواننده برای نخستین بار است که با گروه شهرزاد به روی صحنه می‌رود.