مجله هنر موسیقی، ...

 

مجله هنر موسیقی، در شماره صد و هفتاد و سوم خود در شهریور و مهر ۱۳۹۷، به محمدرضا شجریان پرداخته است.

شماره صد و هفتاد و سوم مجله هنر موسیقی به مدیرمسئولی و سردبیری مهدی ستایشگر روانه بازار شده و به مناسبت زادروز محمدرضا شجریان در مهر ماه، مطالب این شماره خود را به بررسی هنر این هنرمند اختصاص داده است.

مطالب این شماره شامل چند بخش است؛ بخش نخست مطالب تحلیلی و یادداشت‌هایی از هنرمندان موسیقی درباره محمدرضا شجریان، بخش دوم مطالب تحلیلی درباره ویژگی‌ها و پویایی‌های هنری محمدرضا شجریان، بخش سوم چند چکامه سروده‌ شده و دل ‌نوشته‌ای برای محمدرضا شجریان و بخش پایانی تصاویری از محمدرضا شجریان به همراه هنرمندان دیگر.

در این ویژه‌ نامه مطالب گوناگونی از اهالی موسیقی، ادبیات و مطبوعات ازجمله؛ مهدی آذرسینا، نگار بوبان، سیما بینا، محمدعلی پورخصالیان، شهروز جمالی، علی جهاندار، کامبیز روشن‌روان، تورج زاهدی، سیدعباس سجادی، محمدرضا شرایلی، مظفر شفیعی، علی‌اکبر شکارچی، علی شیرازی، آروین صداقت‌کیش، محمدجواد صحافی، محمدرضا ضیا، جاوید عباسی‌فلاح، سعید فرج‌ پوری، فرهاد فخرالدینی، مهدی فیروزیان، محسن کرامتی، حمید متبسم، محسن محمدی، امیرمهدی مصلحی، جمال‌الدین منبری و معصومه مهرعلی درباره محمدرضا شجریان نوشته شده است.

مدیریت اجرایی این نشریه برعهده مژگان زرین ‌نقش است و طراحان گرافیک آن سعید فروتن و امیرمهدی مصلحی هستند و تصویر روی جلد این شماره که به محمدرضا شجریان اختصاص دارد، عکسی است از آرش عاشوری‌نیا.