رضا والی (آهنگساز ایرانی مقیم آمریکا) ...

رضا والی (آهنگساز ایرانی مقیم آمریکا) حق‌ تالیف کتاب سرنا پارتیتورخوانی سه را به جامعه موسیقی تقدیم کرد.

رضا والی (آهنگساز ایرانی مقیم آمریکا) که برای نخستین بار اثری از او در ایران روانه بازار شده است، حق‌ تالیف اثرش را به جامعه‌ موسیقی تقدیم کرد.

سرنا پارتیتورخوانی سه در نخستین روزهای مرداد سال جاری از سوی نشر موسیقی «خانه هنر خرد» ارائه شد. رضا والی برای اینکه این اثر بیش از پیش به دست اهلش برسد، پنجاه جلد آن را که به شکل تیراژ محدود در هزار و دویست نسخه پخش شده است به موسیقیدانان برجسته و رهبران ارکستر و آنسامبل‌های شناخته شده تقدیم کرده است. او پنجاه نسخه‌ دیگر را به دانشجویان موسیقی و آهنگسازی اختصاص داده است. هر دانشجوی موسیقی که این اثر را از نشر موسیقی «خانه هنر خرد» خریداری کند یک نسخه‌ رایگان با نشان ویژه رضا والی هدیه خواهد گرفت. این روال تنها برای پنجاه نسخه ادامه خواهد داشت.

سُرنا پارتیتورخوانی سه شامل سه اثر از رضا والی است: آوای کهن ( برای ترومپت میکروتونال و ارکستر)، سرنا (برای کلارینت میکروتونال و هفت ساز دیگر)، مرگ‌آوا ( برای ویولن سولو و ارکستر زهی).

این آثار همگی به همراه پارتیتورهای‌شان در قالب مجموعه‌ پارتیتور خوانی در بازار پخش شده‌اند. پارتیتورخوانی پروژه‌ای نو آورانه از نشر موسیقی خانه هنر خرد است. در این پروژه اثر صوتی به همراه پارتیتورش در تعداد نسخه محدود پخش می‌شود.

رضا والی زاده ۱۳۳۱ در قزوین و فارغ‌التحصیل از کنسرواتوار موسیقی تهران و آکادمی موسیقی وین و دکترای آهنگسازی و تئوری موسیقی از دانشگاه پیتسبورگ پنسیلوانیا است. او یکی از پرافتخارترین آهنگسازان معاصر ایران است، جوایز معتبر زیادی دریافت کرده و ارکسترهایگوناگونی در سراسر جهان موسیقی آثارش را اجرا کرده‌اند.