به زودی دو آلبوم...

 

به زودی دو آلبوم یکی در بزرگداشت استاد ادیب خوانساری و دیگری بر پایه شعرهای احمد شاملو با صدای پوریا اخواص روانه بازار می شود.

پوریا اخواص خواننده موسیقی ایرانی که در حال ضبط تازه ترین آلبومش است در این باره گفت: تصمیم داشتیم پس از برگزاری کنسرت گروه بحر نور که اردیبهشت ۹۶ در تالار اندیشه حوزه هنری به مناسبت بزرگداشت مقام هنری زنده یاد ادیب خوانساری برگزار شد، مراحل ضبط آلبوم این کنسرت را با پشتیبانی مرکز موسیقی حوزه هنری آغاز کنیم که خوشبختانه این اتفاق افتاد و هم  اکنون پس از پایان مرحله ضبط، در بخش میکس و مسترینگ هستیم و اگر طبق زمان بندی پیش برویم آلبوم در مدت دو ماه برای پخش آماده می شود.

وی افزود: کنسرت گروه بحر نور با سرپرستی رضا پرویززاده به خوانندگی بنده در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد و در آن برنامه آثاری به یاد استاد ادیب خوانساری و قطعاتی از رضا پرویز زاده اجرا شد که بهروز همتی نوازنده تار، ماهیار تمسکنی نوازنده سنتور، محمد میرزایی نوازنده نی، حسین حدت نوازنده عود، علی همتی نوازنده بم تار، امین پرویز زاده نوازنده کمانچه آلتو و حسین همتی نوازنده تمبک گروه اجرایی را تشکیل می دادند.

این خواننده درباره پویایی های دیگر خود افزود: چندی پیش آلبوم سرود مرد سرگردان به آهنگسازی سیاوش ولی پور روی اشعار احمد شاملو را به پایان رساندیم که قرار بود پیش از محرم در دسترس هنر دوستان قرار گیرد اما پخش آن اثر به کمی دیر تر موکول گردید. در آلبوم سرود مرد سرگردان سعی کردم از حالت کلیشه آوازی بیرون رفته و خود را با فضای شعر وفق دهم چون به باور من خیلی نمی توان بر پایه یافته های کلاسیک موسیقی ایرانی روی اشعار شاملو خواند. آهنگسازی سیاوش ولی پور نیز به من در خواندن متفاوت اثر کمک کرد و امیدوارم مورد پسند دوستان قرار گیرد.