گروه تندر به ...

 

گروه تندر به سرپرستی اردوان انزابی‌پور، یکی از قطعاتش را برای فیلم Dangerous Beauty به کارگردانی آرماندو زونیگا که در حال ساخته شدن درباره ایران است، اجرا کرد.

گروه تندر به‌عنوان یک گروه راک ایرانی که هم به زبان انگلیسی و هم فارسی موزیک می سازد، با ساخته شدن کلیپی از طرف عوامل فیلم برای قطعه Bootlicker با آنها در این پروژه همکاری کرده است.

Dangerous Beauty پروژه ای هنری است که در شیکاگو آغاز شد و هدفش نشان دادن بخش زیبا و مثبت کشورهای ناشناخته است که ایران نخستین کشور آنها بوده و قرار است درباره کشورهای دیگر هم ادامه داشته باشد. آنها در این پروژه به جنبه‌های دیده و کلیشه نشده‌ی کشورهایی که در رسانه‌های غربی درست معرفی نشده‌اند می‌پردازند.

اردوان انزابی‌پور درباره این همکاری می‌گوید: عوامل فیلم، از طریق یکی از دوستان صحبت کردند و گفتند اصولاً در این منطقه انتظار شنیدن یک موسیقی هارد راک وجود ندارد و می‌خواهیم یکی از قطعات انگلیسی شما را به شکل ویدئو کلیپ در این پروژه قرار دهیم.

انزابی‌پور که قطعه Bootlicker چاپلوس را برای این همکاری انتخاب کرده می‌گوید: فیلم‌برداری این قطعه در تهران و روی پشت ‌بامی در میدان هروی انجام شد که بسیار حرفه‌ای صورت گرفت. آنها از روش‌های جالبی بهره می بردند که تفاوت زیادی با آن شکل کلیپ‌ سازی که شخصاً این‌ جا دیده بودم داشت.

این پروژه از طریق موسیقی، عکاسی و فیلم، قسمتی از کشورهایی را به تصویر می‌کشد که این بخش، هیچ ارتباطی با سیاست ندارد؛ که در مورد مکان‌های شگفت‌انگیز و افرادی است که تغییرات مثبتی دارند. البته Dangerous Beauty تنها به صورت فیلم روانه بازار نمی گردد و به شکل عکس در نمایشگاه هم در معرض عموم قرار می‌گیرد و کار چه صوتی باشد و چه تصویری، کنار آن قرار می‌گیرد. انتظار می‌رود این پروژه تا ماه ژانویه به پایان برسد.

سرپرست گروه تندر می‌گوید این روزها مشغول ضبط سومین آلبوم خود هستند و در همین ماه مهر ضبط آن پایان می‌ پذیرد. علاوه بر آن، در تدارک کنسرتی هستند که به زودی برگزار خواهد شد.