بابک چمن‌آرا ...

 

 

بابک چمن‌آرا تهیه ‌کننده و ناشر موسیقی درباره تازه ترین پویایی خود گفت: خانه موزه بتهوون روز پانزده شهریور ماه همزمان با زادروز کریم چمن‌آرا موسس مرکز موسیقی بتهوون به صورت رسمی گشایش یافت.

او ادامه داد: این موزه پیش از این به ‌صورت مرکز موسیقی بتهوون از قدیمی‌ترین مراکز فروش محصولات موسیقایی با مدیریت من  پویایی داشت و از این پس به‌ عنوان خانه موزه بتهوون پویایی خود را ادامه خواهد داد. در اینجا قرار است در کنار فروش محصولات، یک سری ورک شاپ‌های تخصصی موسیقی برگزار شود و به‌علاوه اسناد قدیمی موسیقی به نمایش درآید. نمایش پرونده‌های قدیمی با دستخط صاحبان اثر از جمله دیگر برنامه‌های این خانه موزه خواهد بود.

این تهیه کننده افزود: البته پویایی ما به همین چند بخش ختم نشده و قرار است دست فروشی کتاب به شکل فصل به فصل به اضافه کارگاه‌های آموزشی برای موسیقی کودک و نوجوان در دستور کار قرار بگیرد. در حال حاضر مشغول رایزنی با سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای نظارت روی این مرکز هستیم که در صورت نهایی شدن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

به نظر من با وجود شرایط بدی که امروز در بخش فرهنگ و هنر شاهد هستیم، وجود چنین خانه موزه‌ای به گسترش هر چه بیشتر این بخش کمک کرده و بتواند به حفظ بخش فرهنگی و هنری یاری شایانی برساند.