حمید رضا خُجندی...

 

حمید رضا خُجندی شب گذشته در فستیوال رومی کشور لاتويا در قلب اروپا روی صحنه رفت و به اجرای برنامه پرداخت.

حمیدرضا خُجندی (خواننده ، آهنگساز ايرانى و سرپرست اهورا بند) که پیش‌تر اجراهای بسیاری را در ایران و خارج کشور روی صحنه برده، بیست و نه و سی سپتامبر با همراهی ایگو از خواننده‌های سرشناس کشور لاتویا به اجرای برنامه پرداخت و غلام رضا حسينى (نوازنده چيره‌دست دف و سازهاى كوبه‌اى در ايران) نیز در اين كنسرت در کنار حميدرضا خجندى به هنرنمایی پرداخت.

فستيوال رومى (RUMI FEST) همه ساله در تاريخ بیست و هشت تا سی سپتامبر به مناسبت بزرگداشت زادروز مولانا شاعر  ايرانى در ريگا پايتخت لاتويا برگزار مى‌شود. هر سال در اين فستيوال از گروه‌هاى موسيقى كه در ژانر عرفانى و آيينى پویا هستند دعوت به عمل مى‌آيد. همچنين در اين فستيوال آیین سماع با خوانش مثنوى و اشعار مولانا انجام می‌شود.

حميدرضا خجندى در بخش‌هایی از کنسرتش در این فستیوال براى نخستین بار يكى از قطعات رپرتوار تازه خود را با نام «بشنو از نى» با صداى خود و همراهى گروه ايگو اجرا كرد كه مورد توجه تماشاگران قرار گرفت. او در ادامه با ساز ديوان به اجراى چند قطعه با خوانندگى ايگو پرداخت كه قطعه‌ى مولانا يكى از آنها بود.

كنسرت عرفانى (ساز و سماع) با اشعار مولانا تازه ترین برنامه حمیدرضا حجندی است که تاریخ و مکان برگزاری این کنسرت در تهران به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.