کنسرت ناگهان رستاخیز...

 

کنسرت ناگهان رستاخیز با خوانندگی علیرضا قربانی و همراهی ارکستر اپرای ونکوور به رهبری لسلی دالا و گروه کر باخ، سی‌‌ام آذر ماه در تالار اُرفیوم ونکوور برگزار می‌شود. در این کنسرت آثاری از احمد پژمان و هوشنگ کامکار به اجرا در می‌آید.

در این برنامه بیش از صد و پنجاه موزیسینِ کانادایی، قطعاتی از آهنگسازان بزرگ ایرانی را اجرا می‌کنند. تالین اوحانیان به عنوان خواننده‌ی سوپرانو و ساناز ستوده به عنوان تک‌نواز پیانو در این کنسرت حضور دارد و محمد فضلالی تهیه‌ کننده و مدیر هنری این برنامه است.

لسلی دالا در چند ژانر موسیقایی از جمله اپرا، موسیقی سمفونیک و آثار کرال و معاصر تبحر دارد. او به شیوه‌ی رهبری پر شور،‌ پویا و پرجذبه‌اش بر روی صحنه شهره است. او تاکنون ارکسترهای بزرگ و برجسته‌ی چون ویکتوریا اپرا پسیفیک،‌ اپرای اِدمُنتون، اپرای ساسکاتون، ارکستر سمفونیک تاندر بِی، سمفونی کملوپس را رهبری کرده است. دالا پویایی خود را به ‌عنوان نوازنده‌ی پیانو و رهبری باله و خوانندگان اپرا آغاز کرد و سپس مدیر کر اپرای ونکوور شد. پس از آن،‌ رهبرِ همراه و مدیر برنامه برنامه هنرمندان جوان سولاندا فاریس شد. او تاکنون در بیش از هفتاد برنامه این ارکستر را همراهی کرده است.

ارکستر اپرای ونکوور در سال ۱۹۷۷ گشایش و جایگزین ارکستری متشکل از اعضای ارکستر سمفونی ونکوور شد. اعضای این ارکستر از نوازندگان برجسته‌ی کانادا هستند که اجراهای بسیار سطح بالایی را ارائه می‌دهند. این دومین بار است که این ارکستر به اجرای موسیقی ایرانی می‌پردازد.

علیرضا قربانی طی ماه‌های گذشته بیشتر پویایی های خود را متمرکز بر اجراهای گوناگون بین المللی کرده است و چندی پیش با حضور در جزایر کورسیکا در قالب فستیوال موسیقی صدای پلی فونیک کنسرتی با همراهی گروهی از نوازندگان شناخته شده کشورمان برگزار کرد. او در این برنامه تعدادی از آثار برگزیده خود را به همراه چند قطعه در قالب بداهه‌ نوازی برای هنر دوستان به اجرا درآورد. سامان صمیمی نوازنده کمانچه، میلاد محمدی نوازنده تار و زکریا یوسفی نوازنده سازهای کوبه ای اعضای گروه اجرایی این کنسرت بودند.

علیرضا قربانی مرداد ماه سال جاری نیز در فستیوال رنگ‌ها کشور چک به اجرای برنامه پرداخته بود که این کنسرت نیز با استقبال تماشاچیان رو به‌ رو شده بود. از‌ واپسین پویایی‌های قربانی می‌توان به خواندن تیتراژ سریال پدر اشاره کرد.