آلبوم  ...The long march

 

آلبوم  The long marchراه‌پیمایی کاری از برادارن «جبران» و با صدای راجر واترز و محمد معتمدی روانه بازار شد.

محمد معتمدی خواننده شناخته‌شده ایرانی یکی از خوانندگان آلبوم The long marchراه پیمایی است. او درباره این اثر می‌گوید: این آلبوم متعلق به گروه «تریو جبران» است که اعضایش را برادران فلسطینیِ جبران به نام‌های سمیر، ویسام و عدنان تشکیل می‌دهند و قرار است دوازده اکتبر ( بیستم مهر ۱۳۹۷) این آلبوم به صورت رسمی رونمایی شود اما از هم ‌اکنون در سایت‌های معتبر موسیقی در سراسر دنیا قابل خریداری است.

معتمدی ادامه می‌دهد: من در این آلبوم یک قطعه خوانده‌ ام که نامش The long march است و نام همین قطعه را هم برای آلبوم انتخاب کرده‌اند. برای این قطعه شعری از اشعار خواجوی کرمانی بر گزیده ام و به صورت آوازی بر روی قطعه ‌ای از تریو جبران و در «بیات اصفهان» خوانده‌ام.

این خواننده موسیقی ایرانی ادامه می‌دهد: پایه نام‌گذاری این آلبوم و قطعه‌هایش اشعار و متون شاعر  فلسطینی محمود درویش است که این نام‌ها برمبنای واژگانِ شعریِ محمود درویش برگزیده شده است.

معتمدی درباره جایگاه محمود درویش در میان مردم فلسطین می‌گوید: محمود درویش آدم مبارزی بوده و در میان فلسطینیان و حتی در میان یهودیان چهره‌ی قابل احترامی است.

همچنین یکی از قطعه‌های این آلبوم با عنوان carry the earth را راجر واترز خوانده که شعرش از سروده‌های خودِ واترز است. این خواننده که جایگاهی جهانی در موسیقی دارد، این قطعه را به یادِ چهار پسر بچه‌ای ساخته که در سال ۲۰۱۴ در سواحل غزه، کشته شدند.

این آلبوم با صدای محمود درویش آغاز می‌شود و در قطعه دوم اثری با صدای محمد معتمدی شنیده می‌شود. حبیب مفتاح و یوسف هُبِیش نوازندگان سازهای کوبه‌ای در این آلبوم هستند.