فرزند لئونارد کوهن...

فرزند لئونارد کوهن ـ خواننده صاحب نام کانادایی ـ از پخش آلبوم مجموعه قطعات نا تمام پدر درگذشته‌اش خبر داد.

به گزارش تلگراف، لئونارد کوهن، شاعر، رمان‌نویس، خواننده و ترانه‌ سرای کانادایی که در نوامبر سال ۲۰۱۶ و در سن هشتاد و دو سالگی درگذشت، پیش از مرگ، کار بر روی یک آلبوم موسیقی تازه را با پسرش آدام کوهن که یک تهیه‌ کننده موسیقی است آغاز کرده بود و حالا پسرش اعلام کرده در حال آماده سازی این قطعات نا تمام است و انتظار می‌رود آلبوم تازه سال آینده میلادی روانه بازار گردد.

بنابر گفته آدام کوهن واپسین آلبوم موسیقی پدرش دارای لحنی کاملا متفاوت با دیگر آثارش است. لئونارد کوهن که تا سی وسه سالگی تصمیم به خواندن و ترانه‌سرایی نگرفته بود، در دهه ۱۹۶۰ میلادی از شهر مونترال کانادا در صحنه هنری پدیدار شد. او تا پیش از پخش آلبوم نخست خود، به‌عنوان شاعر و نویسنده شناخته شده بود.

کوهن با ترانه‌هایی از جمله تا پایان عشق با من برقص، سوزان، هله‌لویا و بدرود ماریان به شهرتی جهانی دست یافت. آلبوم من مرد تو هستم در سال ۱۹۸۸ از نظر تجاری موفق‌ترین آلبوم او شناخته شد.

این خواننده در آیین اعطای جوایز موسیقی گرمی سال ۲۰۱۰ در لس‌آنجلس جایزه یک عمر دستاورد هنری را دریافت کرد. اندیشه قدیمی، مشکلات محبوب و تو سیاه ‌ترش می‌خواهی سه آلبوم پایانی این هنرمند بودند که به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ روانه بازار و با استقبال فراوانی رو به‌ رو شدند.

همچنین کتاب شعر نوشته لئونارد کوهن با نام شعله نیز که شامل مجموعه شعرهای پخش نشده و چندی از اشعار موجود در یادداشت‌های اوست نیز قرار است به زودی و از تاریخ دوم اکتبر وارد بازار شود.