پل مک‌کارتنی خواننده و موسیقیدان...

 

پل مک‌کارتنی خواننده و موسیقیدان نامدار انگلیسی از نگارش یک رمان مصور برای کودکان خبر داد که قرار است سال آینده میلادی پخش شود.

به نقل از رولینگ استون، این کتاب که !Hey Grandude نام دارد؛ قرار است در سپتامبر سال ۲۰۱۹ از سوی بخش کودک و نوجوان انتشارات رندم‌هاوس پخش شود و بر پایه گفته مک‌کارتنی الهام گرفته از یکی از هشت نوه‌اش هست که روزی او را Grandude  به معنای فردی سالخورده صدا کرده و از آن روز این واژه لقب او شده است.

مک‌کارتنی گفت این کتاب درباره یک پدربزرگ‌ (همچون همه پدربزرگ‌ها) و ماجراجویی‌های جذابی است که وی با چهار نوه‌اش و به کمک چهار کارت پستال جادویی آغاز می‌کند. این چهره‌ نام آشنای دنیای موسیقی همچنین عنوان کرد که این کتاب را برای همه پدربزرگ‌ها در سراسر جهان و نوه‌هایشان نوشته‌ام.

مک‌کارتنی ۷۴ ساله تاثیرگذارترین ترانه‌سرا در تاریخ موسیقی آمریکا می باشد. او با حضور در گروه موسیقی بیتلز به شهرت بین‌المللی دست یافت. وی در کار نوشتن ترانه آهنگ‌های آشنایی چون دیروز و شب روز سخت با جان لنون همکاری داشت.

بیتلز گروه انگلیسی راک بود که اعضای آن جان لنون، پل مک‌کارتنی، جورج هریسون و رینگو استار بودند. این چهار هنرمند در دهه ۱۹۶۰ فعالیت خود را آغاز کردند و پس از ده سال همکاری، در سال ۱۹۷۰ میلادی از هم جدا شدند. آن‌ها فقط در انگلیس بیش از ۴۰ تک ‌آهنگ و آلبوم به بازار عرضه کردند که در رتبه نخست جدول موسیقی این کشور قرار گرفت. این موفقیت در بسیاری از کشورهای دیگر نیز تکرار شد. بیتلز با فروش جهانی یک میلیارد و ششصد میلیون نسخه از آثارش، یکی از پرفروش‌ترین‌های موسیقی جهان لقب گرفت.

تازه ترین آلبوم مک‌کارتنی به نام ایستگاه مصر به تازگی روانه بازار شده و نخستین پروژه موسیقیایی وی از سال ۲۰۱۳ میلادی باشد.