مجموعه ترانه‌های دریا در من...

 

مجموعه ترانه‌های دریا در من سروده شهیار قنبری از سوی انتشارات نگاه روانه بازار می‌شود.

طبق اعلام موسسه انتشارات نگاه مجموعه ترانه‌های دریا در من سروده شهریار قنبری با ویراست تازه در آستانه پخش قرار گرفته است.

ازجمله ویژگی‌های این اثر می‌توان به این نکات اشاره کرد که متن آن بارها توسط صاحب اثر بازخوانی شده و از واژگان ویرایشی نادرست پیراسته شده است. همچنین متن کتاب تازه با افزوده‌های بیشمار است که با چاپ پیشین آن تفاوت بنیادی دارد. این کتاب سرشار است از خاطره‌نگاری‌های شاعر و دلیل سرایش ترانه که تصویر تاریخی از ترانه‌سرایی نوین ایران را در برابر خواننده می‌نهد. کتاب دارای تصاویری خاطره‌انگیز و نوستالژیک نیز هست. شاعر در این اثر علاوه بر ارائه مجموعه‌ای از محبوب‌ترین ترانه‌های خود، تصویری روشن از زمانه و زیست و افراد مؤثر در امر موسیقی و ترانه را ارائه می‌دهد.

دی ماه 96 بود که آثار شهیار قنبری برای نخستین بار در ایران با نظارت خودش و مجوز رسمی از سوی انتشارات نگاه پخششد. این شاعر و آوازخوان که در میان دوستداران ترانه نوین با ترانه‌های قصه دو ماهی، نماز، بوی خوب گندم، لالالالا دیگه بسه گل لاله، سفرنامه و... شناخته می‌شود، سال پیش کتاب‌های گفتن برای زیبا شدن، لئوناردِ شهیار و بنویس! ساعت پاک‌نویس را به مرحله پخش رساند و اکنون نوبت به کتاب دریا در من رسیده است.