محمد معتمدی خواننده...

 

محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی چند روز پس از برگزاری نخستین کنسرت رایگان خود در بوستان آب و آتش تهران به رهبری علی اکبر قربانی از ممنوع فعالیت شدن خود خبر داد.

محمد معتمدی با اشاره به شرایط پیش آمده توضیح داد: از زمستان سال نود و پنج برای برگزاری کنسرت رایگان برنامه ریزی کرده بودیم و دوستان بسیاری در سطوح بالای مدیریتی تلاش های بسیاری انجام دادند تا این برنامه اجرا شود. از سوی دیگر برخی دیگر هم بودند که علاقه چندانی برای اجرای این برنامه نداشتند تا اینکه در پایان موسسه توسعه هنرهای معاصر وارد عمل شد و توانستیم موافقت ضمنی مدیران را برای برگزاری کنسرت دریافت کنیم و حتی تا قطعی شدن برنامه، خبری را به صورت عمومی پخش نکردیم.

وی ادامه داد: مجوز برگزاری کنسرت رایگان شب پیش از اجرای برنامه صادر شد منتها از طریق پلیس اماکن و محسن رجب پور مدیرعامل مجمع صنفی ناشران موسیقی به ما اعلام شد که مجوز این کنسرت برای اجرای پلی بک است و اتفاقا آقای رجب پور هم از این بابت ابراز نگرانی کرد که مشکلی به وجود نیاید ولی ما با وجود این ابلاغ با ارکستر روی صحنه رفتیم و انصافا نیروی انتظامی هم با وجود این اقدام نهایت همکاری را با ما داشت.

این خواننده موسیقی ایرانی با اشاره به ممنوع الفعالیتی خود نیز اظهار کرد: شنبه هفته گذشته من در برج میلاد تهران کنسرت داشتم اما پیش از اجرای برنامه آقای تابع جماعت مدیریت این مجموعه به من اعلام کرد که گویا از اداره اماکن ناجا نامه ای ارسال شده که بنده اجازه اجرا در مرکز همایش های برج میلاد را ندارم چون این مجموعه جزو مراکزی است که برای اجرای برنامه در آن علاوه بر دریافت مجوزهای مربوط به وزارت ارشاد باید مجوز اماکن را نیز در اختیار داشت. به هرحال گویا من از کاری که باید انجام می دادم تخطی کردم اما این کنسرت به خاطر شرایط ویژه جامعه و مردم باید اجرا می شد.