ویژه برنامه شب های بداهه نوازی...

 

ویژه برنامه شب های بداهه نوازی زهی و زخمه ای درحالی پنجشنبه شب پانزدهم شهریور ماه به کار خود در فرهنگسرای نیاوران تهران پایان داد که رامین صدیقی مدیر این فستیوال در اجرای پایانی از برگزاری یک رویداد دیگر با محوریت سازهای بادی در سال آینده خبر داد.

وی پس از اجرای تک نوازی ویولنسل یاسمن کوزه گر و تک نوازی کنترباس متس آیلرتس از کشور نروژ که با استقبال هنر دوستان رو به رو شد، به تماشاگران در سالن گفت: ما همراه با شما شش روز در جزیره ای به نام فرهنگسرای نیاوران بودیم که به همه ما خیلی خوش گذشت و از فردا همه این جزیره را ترک کرده و دوباره به سر کار همیشگی مان برگردیم. من به سهم خودم از توجه همه شما سپاسگزارم که در این چند روز همراه ما بودید و در تک تک اجراهایی که به عقیده من بسیار ارزشمند بودند، حضور بسیار پرانرژی داشتید. در این چند سال که این فستیوال ها را برگزار کردیم همیشه مهم ترین چیزی که توجه ما را به سمت خود جلب می کرد تماشاگران بودند. درست است که همه ما به همراه شما از اجرای کم نظیر این دوره با حضور هنرمندان درجه یک جهانی لذت بردیم آنها نیز از اینکه چنین تماشاگران خوبی داشتند، لذت بردند.

صدیقی در بخش پایانی صحبت های خود که با قدردانی از گروه اجرایی فستیوال شب های بداهه نوازی زهی و زخمه ای همراه بود، گفت: طبق سنتی که از دوره های گذشته داریم تصمیم بر آن است علاوه بر غافلگیری ای که امشب با حضور تعدادی از هنرمندان شرکت کننده در فستیوال برای شما داریم، تِم دوره آینده را نیز معرفی کنیم که با توجه به برنامه ریزی های  انجام گرفته  و حضور آقای کلاوس گِزینگ از آلمان در این دوره فستیوال، دوره آینده با محوریت سازهای بادی اجرا می شود که شاهد اجرای هنرمندانی از خانواده این سازها خواهید بود.

پس از صحبت های صدیقی گروهی متشکل از کلاوس گزینگ از آلمان، آنیا لخنر نوازنده ویولنسل از آلمان، فِرِنک اسنتبرگر نوازنده گیتار از مجارستان، بیورن مه یر نوازنده بیس از سوییس و علی بوستان نوازنده سه تار از ایران قطعه ای را به صورت بداهه اجرا کردند که این اجرا با خوشحالی تماشاچیان همراه شد.

ویژه برنامه شب های بداهه نوازی زهی و زخمه ای به مدیریت رامین صدیقی و همکاری فرهنگسرای نیاوران تهران طی روزهای دهم تا پانزدهم شهریور میزبان علاقه مندان موسیقی بود. در این فستیوال علاوه بر اجرای چند برنامه موسیقایی مشترک بین فرهنگی برنامه های دیگری چون ملاقات با هنرمند، اکران فیلم های مستند و کارگاه های آزاد با حضور هنرمندان شرکت کننده برگزار شد.

گلفام خیام نوازنده گیتار کلاسیک، زوفیا بورُس نوازنده گیتار از مجارستان، اولاش اوزدمیر نوازنده باقلاما از ترکیه، حسام اینانلو نوازنده کمانچه از ایران، علی بوستان نوازنده سه تار از ایران، آنیا لخنر نوازنده ویولنسل از آلمان، بیورن مه یر نوازنده بیس از سوئیس، فِرِنک اسنتبرگر نوازنده گیتار از مجارستان، رنو گارسیا فونس نوازنده ویولنسل از فرانسه، متس آیلرتس نوازنده کنترباس از کشور نروژ، تونی اوورواتر نوازنده کنترباس از هلند و کلاوس گزینگ نوازنده سازهای بادی (نوازنده مهمان) از آلمان هنرمندانی بودند که در بخش اجرایی آثار خود را برای هنر دوستان اجرا کردند.