با دعوت حوزه هنری استان کردستان ...

 

با دعوت حوزه هنری استان کردستان تنی چند از هنرمندان و مدیران عرصه موسیقی به منظور بررسی پتانسیل‌های موسیقی کردستان چهاردهم و پانزدهم شهریور ماه ۹۷ در سنندج حضور می ‌یابند.

امین مرادی رییس حوزه هنری کردستان در این باره گفت: برای نخستین بار در طول تاریخ موسیقی کردستان بزرگان موسیقی ایران زمین اساتید فرهاد فخرالدینی، حسن ریاحی، محمد سریر، هوشنگ کامکار، داریوش پیرنیاکان، محمد میرزمانی، حمیدرضا اردلان، حمیدرضا نوربخش و حمیدرضا عاطفی به مدت دو روز در کردستان، مهد موسیقی ایران زمین به بررسی پتانسیل‌های موسیقایی کردستان می‌پردازند. از مهمترین اهداف حضور این اساتید موسیقی در قالب شورای عالی موسیقی ایران بازدید از ارکستر فیلارمونیک کردستان، ارکستر فرهنگی کودکان و نوجوانان، ارکستر جوانان و بررسی سطح کمی و کیفی این ارکسترها، هنرستان موسیقی و بررسی نیازمندی‌ها و شیوه پشتیبانی از آنان در جهت تقویت و گسترش فعالیت‌های آنان است. بازدید از اماکن تاریخی سنندج و کارگاه‌های ساخت سازهای موسیقی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در روزهای حضور این اساتید در استان است.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف، تحقق بخشیدن به تلاش‌های صورت گرفته در استان در جهت بهبود سطح و جایگاه زیرساخت‌های موردنیاز در بخش‌های مختلف است که در این راستا بخش فرهنگ و هنر به عنوان زیر بنای توسعه از جایگاه والایی بهره مند است.  در دیداری که با هنرمندان موسیقی کردستان پیش‌بینی شده است خبرهای بسیار خوبی را شاهد خواهند بود که می‌تواند سرآغازی برای دوره‌ای پربارتر از همیشه برای موسیقی کردستان شود و این استان را به قطب موسیقی ایران زمین تبدیل کند. از جمله دیگر برنامه های حوزه هنری که همواره بر آن تأکید کرده، بهره‌ مندی هنرمندان استان از وجود بزرگان عرصه هنر بوده و این حضور دو روزه دستاوردهای بسیار شگرفی را برای موسیقی کردستان به ارمغان خواهد آورد که ضمن بالا بردن شاخص های پیشرفتی استان بالندگی و شکوفایی هنری را نیز بیش از پیش رقم خواهد زد.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: کردستان امروز کانون اصلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری کشور است و در جهت بهبود آن تمامی مسؤولان استان  همصدا تلاش می‌کنند تا با توجه به پتانسیل‌های بسیار بزرگی که در بخش‌های مختلف هنری به ویژه موسیقی غنی این منطقه از کشور وجود دارد، در کنار هم گام برداشته و ضمن رفع مشکلات به تقویت نقاط قوت آن بپردازند.