منوچهر صهبایی مدیر هنری ...

 

 

منوچهر صهبایی مدیر هنری و رهبر ارکستر مجلسی ایران با اشاره به برنامه‌های پیش رو عنوان کرد که این ارکستر در آینده ای نزدیک فعالیت های خود را وباره آغاز خواهد کرد.

منوچهر صهبایی مدیر هنری و رهبر ارکستر مجلسی ایران ضمن اعلام از سرگیری فعالیت های ارکستر مجلسی با اشاره به برنامه‌های پیش روی این مجموعه موسیقایی بیان داشت: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته ارکستر مجلسی ایران با فرماسیون و رپرتوار جدید فعالیت های خود را از سر خواهد گرفت. در این مدت هم که وقفه ای در کارهای ما به وجود آمده بود مشغول برنامه ریزی بلند مدت و فراهم سازی امکانات اجرا بودیم که بتوانیم از طریق آن نسبت به برگزاری برنامه های آینده اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: هم اکنون در سالزبورگ اتریش برای انجام برخی از فعالیت های موسیقایی خود هستم. این در حالی است که برای محتوای رپرتوارهای آینده تصمیم داریم قطعات خوبی را انتخاب کنیم که تماشاگران موسیقی کلاسیک در ایران تا به امروز کمتر با آن مواجه شده اند البته ما چندی پیش نیز تصمیم گرفتیم به منظور برنامه های گوناگون آینده از نوازندگان جدید برای حضور در ارکستر دعوت کنیم که در این راستا تمامی نوازندگانی که تجربه اجراهای ارکسترال و توانایی اجرای رپرتوارهای موسیقی کلاسیک را داشته اند، می توانستند برای انجام آزمون های اولیه برای حضور در ارکستر اعلام آمادگی کنند.

صهبایی در پایان یادآور شد: طی هفته های آینده برنامه های جاری ارکستر مجلسی ایران به صورت مشروح برای مخاطبان اعلام می شود. در حوزه معرفی نوازندگان نیز با مشخص شدن رپرتوار، نام های آنها به صورت کامل اطلاع رسانی خواهد شد.

ارکستر مجلسی ایران به رهبری منوچهر صهبایی و مدیریت منیژه صهبایی فرورین ماه سال ۹۶ با هدف ارائه موسیقی کلاسیک جهانی و بهبود فرهنگ شنیداری اعلام موجودیت کرد. این مجموعه موسیقایی روزهای هشتم و نهم تیر ماه امسال اولین کنسرت رسمی خود را در تالار وحدت تهران برگزار کرد