کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده ...

 

کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی برنده جایزه بین المللی فعالیت های هنری انسان دوستانه ایزاک اشترن گردید.

کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده نام آشنا موسیقی ایرانی برنده جایزه بین المللی فعالیت های هنری انسان دوستانه Huma Spirit ایزاک اشترن شد.

 

در توضیح اهدای این جایزه به کیهان کلهر آمده است:

بر اساس آنچه در نشست خبری بیست و هشتم اوت ۲۰۱۸ در سمفونی هال شانگهای به اطلاع خبرنگاران رسید، امسال برندگان جایزه معتبر Isaac Stern Human Spirit Award ، کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده کمانچه و گروه کُر Farmers هستند. این در حالی است که آیین اهدای جوایز مسابقه بین‌المللی ویولن ایزاک اشترن شانگهای (SISIVC) به همراه اهدای جایزه فعالیت هنری انسان دوستانه ایزاک اشترن Isaac Stern Human Spirit Award به کیهان کلهر، روز شنبه دهم شهریورماه برگزار شد که از شبکه‌های تلویزیونی کشور چین نیز به‌ صورت زنده پخش شده است.

از آنجایی‌که کیهان کلهر اکنون در پیش برنامه کنسرت‌های خود به سر می‌برد فرزند ایزاک اشترن یعنی مایکل اشترن به نیابت از کلهر روز شنبه جایزه را دریافت کرده است. جایزه Human Spirit ایزاک اشترن که از سال ۲۰۱۶ پایه گذاری شده، به‌ منظور احترام به گروه‌ها یا افرادی است که سهم برجسته‌ای در کمک به بشریت و مسایل انسانی از طریق موسیقی داشته ‌اند.

مسابقه بین‌المللی ویولن ایزاک اشترن شانگهای به نام ویولونیست اوکراینی تبار اهل امریکا نام ‌گذاری شده است. این در حالی است که خانواده اشترن نیز در این مسابقه حضور داشتند.

آزمون (مسابقه) بین‌المللی ایزاک اشترن نیز در کنار آزمون های بین‌المللی چایکوفسکی و کوئین الیزابت از معتبرترین آزمون های موسیقی جهان هستند البته از سال ۲۰۱۶ در کنار برگزاری مسابقه بین‌المللی ویولن هر دو سال یک‌ بار جایزه‌ای برای دستاورد هنری موزیسین‌هایی که آثار و فعالیت آنها به‌ منظور نزدیک کردن انسان‌ها در جهان از طریق موسیقی صورت گرفته و سهم برجسته‌ای در درک ما از انسانیت از طریق مدیوم موسیقی داشته‌ اند تعلق می‌گیرد که امسال دومین جایزه دستاورد هنری انسان دوستانه به کیهان کلهر موزیسین برجسته ایرانی تعلق گرفت.