امیر طاهری از افتتاح آموزشگاهی با رویکرد...

 

 

امیر طاهری از افتتاح آموزشگاهی با رویکرد آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی خبر داد.

آموزشگاه ساخت ساز ماهون به مدیریت امیر طاهری با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این آموزشگاه در دو بخش آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی دورهای تخصصی برگزار می‌کند.

امیر طاهری درخصوص دلایل راه اندازی آموزشگاه ماهون توضیح داد: این آموزشگاه با رویکرد آموزش ساخت سازهای ایرانی و جهانی قصد دارد تا با نگاهی جدی‌تر علاوه بر ایجاد زمینه‌های آشنایی هنرجویان با این پیشه و تربیت افراد متخصص، شرایط اشتغال جوانان و علاقه‌مندان را نیز فراهم آورد. چرا که با توجه به شرایط اقتصادی موجود فعالیت در این پیشه هنری علاوه بر مرتفع ساختن نیازهای هنرمندان نوازنده در تهیه ساز، می‌تواند تا حدود زیادی از خروج ارز از کشور جلوگیری نیز به عمل آورد.

او ادامه داد: از آنجایی که برخی نوازندگان و هنرجویان موسیقی در تهیه و انتخاب ساز مناسب دچار مشکلات فراوانی می‌شوند این مرکز در نظر دارد سازهای دست ساز را در فضای رقابتی ارائه دهد و از طرفی نوازندگان و هنرجویان این فرصت را خواهند داشت تا سازی را که از لحاظ لحن و طنین کاملاً منطبق بر نیازهای آنان و متناسب با ویژگی های فیزیکی و بدنی‌شان طراحی شده است را در اختیار داشته و آنرا بنوازند.

آموزشگاه ماهون علاوه بر آموزش مهارت های ساخت کلیه آلات موسیقی به صورت تخصصی و آکادمیک با برگزاری دوره‌های رگلاژ، تعمیر، سازشناسی و اکوستیک این توانایی را در نوازندگان و هنرجویان به وجود می‌آورد تا خود به رفع تمامی نیازهایشان در این خصوص اقدام کنند. این آموزشگاه به منظور برگزاری دوره‌های پیشرفته آموزش ساخت ساز از حضور هنرمندان و بزرگان سازسازی و موسیقی بهره می‌برد.