بخش های موسیقی دستگاهی و...

 

.

بخش های موسیقی دستگاهی و موسیقی کلاسیک دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان از روز سه شنبه ششم شهریور با رقابت تعدادی از هنرمندان کودک و نوجوان در تالار رودکی تهران میزبان علاقه مندان موسیقی بود.

در روز نخست این بخش که از ششم شهریور در تالار رودکی آغاز شد، تارنوازان جوان و نوجوان در سه گروه سنی الف، ب و ج در حضور داورانی چون حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان و بهروز همتی به اجرا پرداختند، بر این اساس گروه سنی الف که به دو قسمت الف اول و الف دوم تقسیم شده بود، در آغاز روی صحنه آمدند. گروه سنی الف دربرگیرنده شانزده شرکت کننده بود که هشت تن از آن ها به گروه سنی الف اول و هشت تن دیگر به گروه سنی الف دوم تعلق داشتند.

سورنا اخباری، بارمان رسولی نژاد، مهدی سعیدی، هیراد فخری داریان، میرارشیا مسلمی عقیلی، امیر حسین مهرائی، نیایش ناظری پور و اشکان نائبی از گروه سنی الف اول و سامان آقایانی، امیر محمد ریحانی، فرداد سعیدی، سینا سلطان پور هریس، آرشام عباس پور مکوند، پویا عباسی، محراب قلعه جوقی و علی قنبری ایلخچی از گروه سنی الف دوم هنر خودشان را ارائه کردند.

سپس نوبت به راه یافتگان به مرحله پایانی از گروه سنی ب رسید. علی آزادی به عنوان نخستین شرکت کننده این گروه سازش را به دست گرفت، پس از او به ترتیب پارسا جعفری، آرین طوفانی، امیرنوید کریمیان، محمد ممیوند، طاها هیجانی زادگان و مازیار یکتایار مقابل داوران حاضر گشتند. این شرکت کنندگان که به طور کامل به آواز ابوعطا مسلط می بودند، به پرسش های داوران پاسخ دادند و در برخی ردیف هایی که از آن ها خواسته می شد، می نواختند.

در بخش پایانی روز دهم جشنواره ملی موسیقی جوان، گروه سنی ج تارنوازی کرد. در این رده سنی هشت هنرمند با نام های رضا اسدی، پدرام دانشفر، محمدرضا عزیزی، مسعود غلامی تازه آباد، امیرعلی لطفی فروشانی و رضا میرزا رزاز در بخش نهایی شرکت کردند.

دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی توسط انجمن موسیقی ایران، با پشتیبانی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد و همکاری دفتر موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگسرای نیاوران در حال برگزاری است.