هنرمندان تنبور نواز در سه رده سنی الف، ب و ج ...

 

هنرمندان تنبور نواز در سه رده سنی الف، ب و ج مهمان هفتمین روز جشنواره ملی موسیقی جوان در فرهنگسرای نیاوران بودند.

به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، سی مرداد ماه فرهنگسرای نیاوران در یک بخش میزبان تنبور نوازان و در بخش دیگر میزبان آواز و تنبور بود. شرکت کنندگان راه پیدا کرده به بخش پایانی در مقابل هیات داوران نواختند و خواندند تا علی اکبر مرادی، کیخسرو پور ناظری و علیرضا فیض بشی پور پس از بررسی هنرنمایی این هنرمندان جوان و نوجوان، نفرات برتر را انتخاب کنند.

براساس این گزارش، بخش تنبور نوازی گروه سنی الف با حضور تارا افضلى آغاز شد. پس از وی رها افضلى، سیده غزل شفیعی، پویا عباسی، سید فرهاد فرهادی، حافظ کریمی، رویا کریمی و بردیا نعمتی مقابل داوران هنرنمایی داشتند.

در آغاز این بخش داوران به تماشای تکنوازی آزاد آنها نشستند و سپس برخی از شرکت کنندگان در خصوص مقام ها و نواها پرسیدند و خواستند که آن را بنوازند و یا زمزمه کنند.

پس از استراحت نوبت به سعید پیرزاده، مهرشاد دوامی، کیمیا راکی، سهیل رستمی، پویا عزیزی، مهدی مریدی، امین ملک زاده و علی مومیوند رسید. آنها که از گروه سنی ب بودند هنر خود را با ساز تنبور نشان دادند. داوران در خصوص تکنوازی آنها به نکاتی اشاره می کردند، سپس می خواستند تا دوباره بنوازند و آن قسمت را اصلاح کنند.

بازه زمانی دوم متعلق به رده سنی ج بود. در این بخش هم داوران شرکت کنندگان را ارزیابی کردند و از آن ها علاوه بر پرسش های پیشین خواستند تا همراه با آنچه می نوازند زمزمه کنند. در این گروه سنی نه شرکت کننده حاضر شده بودند که نام های آنها به ترتیب سحر بدره، میثم خزایی، مصطفی عزیزی، میلاد محمدی برشاهی، علی اکبر مرادی مشکین، سید طهمورث میره بگی، حامد ناجی و داود نجف زاده بود.

بخش پایانی برنامه این روز مربوط به تنبور و آواز می شد. شرکت کنندگان آواز و تنبور به سه گروه سنی الف، ب و ج تقسیم شده بودند و در دو بخش خواندند. در بخش نخست گروه سنی الف و ب به اجرا پرداختند. علی احمدیان فر و ایلیا احمدیان فر دو شرکت کننده گروه سنی الف و برزو امیریان، ایوب رضایی، پدرام ظاهری نیا، سهیل عباسی، سعید کرمی راد، علی کمالی، مهدی مرادی میرحصاری هفت شرکت کننده گروه سنی ب را تشکیل می دادند.

پس از استراحت گروه سنی ج آواز و تنبور به هنرنمایی پرداخت و علی استوی، کاوه خاموشی، صیاد خاموش، سید ساسان خاموشی جاماسبی، سیروان شیروئی و سجاد علائی فر روی صحنه نیاوران حاضر گشتند.

شایان یاداوری است محمدرضا درویشی به عنوان مهمان ویژه، حمیدرضا اردلان و احمد صدری با حضور در فرهنگسرای نیاروان به تماشای هنرنمایی تنبورنوازن جوان و نوجوان نشستند.

بخش نواحی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، از بیست و دوم مردادماه در فرهنگسرای نیاوران کار خود را آغاز و در دوم شهریورماه با برگزاری آئین پایانی در تالار وحدت از ساعت بیست با معرفی نفرات برتر هر بخش به کار خود پایان می دهد.