هنرمندان شرکت کننده در دوازدهمین ...

 

هنرمندان شرکت کننده در دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان به اجرای برنامه های خود در بخش تمبک نوازی پرداختند.

ششمین روز جشنواره ملی موسیقی جوان به هنرنمایی تنبک نوازان جوان و نوجوان اختصاص داشت. در این روز شرکت کنندگان راه یافته به مرحله نهایی در سه رده سنی الف، ب و ج با هم به رقابت پرداختند و هیات داورانی متشکل از نوید افقه، سیامک بنایی، پژمان حدادی و مهدی خاکساران اجراهای این روز را بررسی و مورد قضاوت قرار دادند.

بخش تمبک نوازی نیز مانند دیگر بخش های این جشنواره با گروه سنی الف آغاز شد. گروه سنی الف که تعداد شرکت کنندگان آن از دیگر ساز ها بیشتر بود به دو بخش الف یک و دو تقسیم شدند. شهرزاد پیوسته نخستین شرکت کننده از گروه سنی الف یک نواخت و پس از او رضا رییسی نافچی، محمد جواد شریف، منصور صادق نژاد نائینی، ایلیا فرج زاده، کیانا قلمبر، محمد امین گنجی و علی نظام آبادی از این گروه یکی پس از دیگری به روی صحنه حاضر شدند.

پس از استراحتی کوتاه نوبت به گروه سنی الف دو رسید. این گروه سنی نیز مانند الف یک در آغاز دو دقیقه به تک نوازی آزاد پرداختند و پس از آن به پرسش های داوران پاسخ دادند و آنچه را که مدنظر آنها بود، نواختند. محمود ابروفراخ، متین حسینی، مهرداد صمدی مقدم، محمد رضا عزیزی همامی، مینو قاسمی ابراهیم آبادی، آرین محمدی، آرش مهدیه نجف آبادی و شیوا سادات واحدی از دیگر شرکت کنندگان رده سنی الف دو بود.

بازه زمانی دوم نیز متعلق به گروه سنی ب بود. عارفه اسفندپور اولین تمبک نوازی را از این گروه آغاز نمود. پس از او شش شرکت کننده دیگر روی صحنه حاضر شده و مانند بقیه شرکت کنندگان به پرسش های داوران بر پایه اجرای اوزان، تبدیل بین آنها با حفظ تمپو و همراهی با ساز ملودیک با نظر هیات داوران پاسخ دادند. مهران اصطلامی، عرفان بطلانی اصفهانی، علیرضا زارع، محمدسجاد شیرعلی، شهریار صابونی و امین صانعی شش تنی بودند که این گروه سنی را تکمیل کردند.

بخش پایانی این روز مربوط به گروه سنی ج می شد. در این قسمت هشت شرکت کننده یکی پس از دیگری به روی صحنه آمدند، مقابل داوران هنر خودشان را نشان دادند و به پرسش های مطرح شده پاسخ گفتند. سهیلا بنی نجاران، حسام الدین حامدی، آرش سروستانی، ایمان شجاعیان، جواد علیرضایی، مهرداد فضل پور، مهسا نساج پور اصفهانی و روح الله همایون نام افراد راه یافته گروه سنی ج به مرحله نهایی بود.

دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی توسط انجمن موسیقی ایران با پشتیبانی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد و همکاری دفتر موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگسرای نیاوران از بیست و دوم مردادماه در حال برگزاری است.