اجراهای ارکستر مجلسی رسا به رهبری ...

 

اجراهای ارکستر مجلسی رسا به رهبری بهنام ابوالقاسم در روزهای اول و دوم شهریور ساعت بیست و یک در تالار رودکی تهران به صحنه خواهد رفت. آثاری از تازه ترین ساخته‌های فردین خلعتبری برای سینما که نام هزار و یک شب را روی خود دارد اجرا خواهد شد.

قطعاتی از آثاری چون پروانه‌ای در باد، نیمکت، آسمان من، شکلات، پستچی سه بار در نمی‌زند، دندون طلا و چند قسمت دیگر در این کنسرت اجرا خواهند شد.

کنسرت هزار و یک شب نخستین همکاری فردین خلعتبری، بهنام ابوالقاسم و ارکستر رسا است و نخستین باری است که پوریا اخواص و پدرام فریوسفی در این ترکیب روی صحنه می‌روند.

ارکستر مجلسی رسا نیز به عنوان اجراکننده آثار متشکل از بیست و پنج نوازنده با سرپرستی مظفر نبیلی است که فعالیت حرفه‌ ای خود را در سال 1389 به شکل کوارتت زهی آغاز کرده و تا به حال برنامه‌های موفقی در تالار رودکی تهران، کلیسای آلمانی‌های مقیم ایران و دیگر سالن‌های معتبر در ایران اجرا کرده است.

بهنام ابوالقاسم، آهنگساز و پیانیست برجسته ایرانی هم در این کنسرت به عنوان رهبر مهمان حضور دارد. او که به تازگی در کنسرت طرحی نو در اندازیم به عنوان رهبر و پیانیست حضور داشت، در این رویداد نوازندگی هم انجام خواهد بود.

اجرای آثار باکلام را پوریا اخواص به عهده دارد که پیش از این با ارکستر ملی موسیقی ایران همکاری داشته است و در سالهای گذشته با گروه های گوناگون موسیقی سنتی به اجرا پرداخته و در اجرای قطعه غمنومه فریدون به آهنگسازی حسین علیزاده هم حضوری فعال داشته است.

در این کنسرت که در دو بخش به صحنه خواهد رفت، پدرام فریوسفی، نوازنده برجسته ویولن نوازندگی سولو را عهده‌دار خواهد بود که در هزار و یک شب شخصیتی ویژه برای ساز او در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه در این اجرا برای نخستین بار اشعاری از آخرین آثار زنده یاد افشین یداللهی به صحنه خواهد رفت که همگی آنها توسط دوست و همکار دیرین او فردین خلعتبری آهنگسازی شده اند.