کنسرت ویلن امین غفاری به همراهی ارکستر فیلارمونیک باکو به رهبری وحید علیپور در تالار وحدت برگزار گردید.

 

کنسرت ویلن امین غفاری به همراهی ارکستر فیلارمونیک باکو با رهبری و سرپرستی وحید علیپور، شامگاه سه ‌شنبه بیست و سوم مرداد ماه در تالار وحدت برگزار شد.

در این کنسرت  گلچینی از قطعات فولکلوریک آذربایجان، چند قطعه از موسیقی فیلم‌های مطرح و سریال‌های معروف جهان و قطعاتی از آثار مشهور موسیقی کلاسیک جهان برای تماشاگران در تالار وحدت تهران اجرا شد.

در این کنسرت قطعاتی از بهترین‌های موسبقی متن فیلم نظیر سینما پارادیزو و سریال مشهور بازی تاج و‌ تخت با تکنوازی ویلن امین غفاری و همراهی ارکستر فیلارمونیک باکو اجرا گردید که با استقبال و تشویق تماشاچیان روبرو شد.

قطعاتی نظیر «اورتور کوراغلو» ساخته اوزیر حاجی بیگف، «پرلود و آلگرو» اثر فریتز کرایسلر با تنظیم مهدی پناهی، موسیقی متن فیلم «سینما پارادیزو» اثر جاودانه انیو موریکونه با تنظیم حسین معتمدی، «کاپریچیو آذربایجان» اثر فکرت امیرف، «والس بهار» اثر امین غفاری و تنظیم مهدی پناهی، «ساری گلین»، موسیقی متن سریال « بازی تاج وتخت» اثر رامین جوادی با تنظیم مهدی پناهی، «هورا استکاتو» ساخته دینیکو و تنظیم مهدی پناهی، «روندو کاپریچو» اثر سنت سان، «عید شهرزاد» از باله «هزار و یک شب» اثر فکرت امیرف و «چارداش» ساخته مونتی با تنظیم مهدی پناهی از جمله قطعات نواخته شده در شب این کنسرت با شکوه بود.

در پایان خاطر نشان می دارد که جمعی از هنرمندان در بین تماشاچیان حضور داشتند و از این برنامه دیدن کردند که از آن جمله می توان به نام هایی چون همایون رحیمیان، ابراهیم لطفی، پدرام فریوسفی، شهرداد روحانی و سهیل سلیم‌زاده اشاره نمود.