این فیلمساز اسپانیایی که با فیلم مستندِ درخشان‌اش واژه در دنیا شناخته شده، ...

 

این فیلمساز اسپانیایی که با فیلم مستندِ درخشان‌اش واژه در دنیا شناخته شده فیلم تازه‌ی خود را درباره‌ی روابط پر تنش یک پدر و پسر در کلمبیا فیلمبرداری کرده، که آرمین ابراهیمی فیلمساز و آهنگساز ایرانی چند قطعه‌ی باکلام وهمچنین موسیقی متن این فیلم را ساخته است. این فیلم در مراحل پس از تولید قرار دارد و نمایش‌های جهانی‌اش با فستیوال فیلم مادرید شروع خواهد شد.

آرمین ابراهیمی متولد 1367 است. وی کار در زمینه‌ی نقد سینمایی در ماهنامه‌ی سینمایی فیلم از سال 1388 تا کنون و فعالیت در انجمن سینمای جوانان ایران دفترِ بندرانزلی، به عنوان منتقد، و مسئولیت کانون فیلم دفتر انزلی و نمایش و نقد و بررسی فیلم‌های سینمای جهان و ایران، و کار با هنرجویان در زمینه‌ی مفاهیم نقد را به عهده دارد.

ابراهیمی نوشتن ترانه را از 16 سالگی آغاز کرد. کار با خواننده های مطرح موسیقی پاپ ایران از جمله نوشتن ترانه اتاق یخ زده با صدای رضا یزدانی در آلبوم ساعت بیست و پنج شب اجرا شده است. آموزش گیتار و موسیقی کودک بر مبنای متد اُرف شولورک از جمله فعالیتهای وی در زمینه موسیقی می باشد. این هنرمند همچنین انتشار کتابی با نام موسیقی برای کودکان را در دست چاپ دارد. آهنگسازی برای فیلم هیچکس حرفی نزد ساخته علی نواصرزاده، آهنگسازی برای فیلم کوتاه ریدوی ساخته آندره آ مورگن (فیلمساز و تهیه کننده ایتالیایی) ، آماده سازی مستندی در زمینه موسیقی (درباره یک نوازنده درامز در شهر انزلی) به نام پرستیسیمو از دیگر فعالیتهای این هنرمند جوان است. همچنین می توان به برگزاری کنسرت های آموزشی مخصوص هنرجویان در دو سال 1394 و 1396، اجرای بیش از 20 قطعه موسیقی (نوشتن ترانه، آهنگسازی، تنظیم برای ارکستر و خوانندگی) اشاره نمود.