دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان ضمن انتشار جدول برنامه های ...

 

دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان ضمن انتشار جدول برنامه های این رویداد نام راه یافتگان به مرحله پایانی بخش حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی را منتشر کرد.

دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان ضمن انتشار جدول برنامه های این دوره نام راه یافتگان به مرحله پایانی بخش حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی را منتشر کرد. این جشنواره از ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ سال جاری فعالیت خود را در فرهنگسرای نیاوران آغاز می‌کند و به دنبال آن نوازندگان و خوانندگان در بخش‌های مختلف تا ۱ شهریور و سپس از ۶ شهریور تا ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ در تالار رودکی به اجرا می‌پردازند.

شرکت‌کنندگان باید یک ساعت پیش از شروع برنامه، با در دست داشتن کارت ملی یا شناسنامه، در محل برگزاری حضور داشته باشند.

دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان نام راه‌یافتگان به مرحلۀ پایانی بخش حفظ کل ردیف دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان را نیز اعلام کرد. شرکت‌کنندگان در این بخش باید دست کم به یکی از روایت‌های معتبر و شناخته‌ شده از ردیف موسیقی ایرانی، که به طور رسمی منتشر شده باشد، تسلط و آگاهی کامل داشته و بتوانند در تمامی دستگاه‌ها و آوازهای موسیقی کلاسیک ایرانی، بر پایه نظر هیات داوران، به اجرای بداهه نیز بپردازند.

 پس از به پایان رسیدن داوری‌ها، با اعلام دبیرخانۀ جشنواره، نام های افراد منتخب و راه‌ یافتگان به مرحلۀ پایانی این بخش در پایگاه اطلاع‌ رسانی انجمن موسیقی ایران و جشنوارۀ ملی موسیقی جوان هم‌ اکنون قابل مشاهده است.