رهبر ارکستر اقوام ایرانی هیژان در تشریح تازه ترین فعالیت های این مجموعه ...

 

رهبر ارکستر اقوام ایرانی هیژان در تشریح تازه ترین فعالیت های این مجموعه موسیقایی از برگزاری کنسرت ویژه در تالار وحدت خبر داد.

هیوا رنجبر رهبر ارکستر اقوام ایرانی هیژان توضیح داد: مدتی است که ارکستر اقوام ایرانی هیژان تشکیل شده و بنا داریم اجراهای مختلفی از موسیقی اقوام ایران روی صحنه ببریم که بر همین اساس تازه ترین کنسرت این گروه چهاردهم شهریورماه با حضور بیش از ۱۰۰ نوازنده و خواننده موسیقی اقوام ایران در تالار وحدت روی صحنه حواهد رفت.

وی ادامه داد: در این کنسرت که به لحاظ تعداد نوازنده در حوزه موسیقی اقوام بی سابقه است ۴۰ نوازنده دف، ۶ خواننده و ۱۵ نوازنده در حوزه سازهای ملودیک آثاری را در چارچوب کارگاه های موسیقی اقوام ایران اجرا می کنند. این رپرتوار در قالب موسیقی آذری، گیلکی، بختیاری، لری، مناطق جنوب کشور، کردی و اقوام مختلف ایران به مخاطبان ارایه می شود که قطعات اجرا شده بر پایه موسیقی اصیل این مناطق تمرکز دارد که قدمت بسیاری از آنها به ۳۵۰ سال بازمی گردد.

این هنرمند اظهار داشت: پس از برگزاری کنسرت شهریورماه، قرار است کنسرت های دیگری برگزار کنیم که فعلا برگزاری کنسرت در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران به نتیجه رسیده و در صورت امکان پایان زمستان سال ۹۷ با حضور یک ارکستر بزرگتر کنسرتی در قالب ارکستر اقوام ایرانی به تماشاچیان ارایه می شود.

به گفته وی، رهبری ارکستر یک مجموعه از هنرمندان موسیقی اقوام ایران دشواری بسیاری دارد و می توان گفت یکی از سنگین ترین کارهایی است که در این حوزه انجام شده است.

رنجبر درباره برنامه های آینده ارکستر نیز توضیح داد: برای عید نوروز سال آینده مشغول طراحی آلبومی هستیم که این آلبوم با حضور تعداد دیگری از هنرمندان اقوام ایرانی دربرگیرنده فضای متفاوتی خواهد بود.