فرهاد فخرالدینی با اشاره به برگزاری تازه ترین کنسرت ارکستر فرهنگ و هنر به رهبری وی از جزییات رپرتوار ...

 

در نظر گرفته شده برای این اجرای زنده سخن گفت.

فرهاد فخرالدینی آهنگساز و رهبر ارکستر پیشکسوت موسیقی کشورمان با اشاره به جزییات برگزاری کنسرت شبی با فخر موسیقی ایران که روزهای یازدهم و دوازدهم مرداد توسط ارکستر فرهنگ و هنر در تالار وحدت برگزار می شود، توضیح داد: چندی پیش از اجراهای ارکستر فرهنگ و هنر به مدیریت سوسن تقی پور و رهبری شهرام توکلی و علی اکبر قربانی که وابسته به مرکز علمی و کاربردی واحد ۴۶ تهران است، دیدن کردم. اجرای نخست این گروه با هنرمند خوب آذربایجانی رامیز قلی‌اف و اجرای بعدی نیز با محمد معتمدی برگزار شد که هر ۲ برنامه اجراهای قابل توجه و خوبی بود.

وی افزود: علی اکبر قربانی و شهرام توکلی از چندی پیش همکار من با ارکستر بودند و خانم تقی پور هم امکاناتی را فراهم آورد تا من بتوانم در این اجرا با ارکستر فرهنگ و هنر همکاری کنم. به هر حال  برای این کنسرت رپرتواری تدارک دیده شده که حاصل ۵۰ سال فعالیت من در عرصه موسیقی است.

فخرالدینی درباره جزئیات این کنسرت نیز گفت: قطعه نخست کنسرت سوئیت همایون است که آن را حدود ۵۰ سال پیش ساختم. قطعه دوم هم اثری با عنوان برای دخترم نام دارد که آن را به یاد دختری که در سال های دور از دست دادم، ساخته بودم. شعر این اثر از فریدون مشیری است که آن را برای دختر خودش بهار مشیری سروده بود. قطعه موج با شعری از فریدون مشیری، سوئیت ساوالان، سوئیت پور سینا، آهنگ اشتیاق با شعری از فریدون مشیری و درد گنگ با شعری از ابتهاج، به یاد جوانی، خلیج فارس، بهار می‌شود، سرود بهار هم از دیگر آثاری است که در این کنسرت اجرا می شوند.

وی اظهار کرد: امیدوارم کنسرت پیش رو برنامه جامع و خوبی باشد. به هر صورت من بعد از چند سال وقفه روی صحنه می‌آیم و امیدوارم هنردوستان بیایند واین برنامه را ببینند که می‌دانم مورد توجه قرار خواهد گرفت. این کنسرت نتیجه ۵۰ سال فعالیت من در حوزه موسیقی است. من مشتاقانه انتظار دیدار مردم هستم که وقتی برمی گردم چهره زیبای آنها را در سالن وحدت ببینم و لذت ببرم.

کنسرت شبی با فخر موسیقی ایران با همراهی ارکستر فرهنگ و هنر ۱۱ و ۱۲ مرداد با حضور فرهاد فخرالدینی به عنوان رهبر مهمان ارکستر، شهرام توکلی و علی اکبر قربانی رهبران ثابت، وحید تاج و مجتبی عسگری خوانندگان و سوسن تقی پور تهیه کننده در تالار وحدت برگزار می شود.