طبق آنچه روابط عمومی کنسرت نمایش سی اعلام کرد بنابر تصمیم همایون شجریان و طی مشورت با سایر اعضای گروه اجرای این پروژه ...

 

به حالت انتظار درآمده تا در روزگاری که مردم این مرز و بوم غم‌ها و نگرانی‌های معیشتی کمتری نسبت به حال و آینده خود داشته باشند به مرحله‌ اجرا درآید.

روابط عمومی کنسرت نمایش سی اعلام کرد پس از گذشت چهار ماه تلاش از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ سی به خوانندگی همایون شجریان و آهنگسازی سهراب پورناظری و کارگردانی حسن معجونی، با متنی از محمد چرم‌شیر براساس داستانِ سیاوش، اکنون این پروژه به مرحله‌ آمادگی نهایی خود نزدیک شده است.

بازیگران برای ایفای نقش‌های سیاوش (مهدی پاکدل)، سودابه (سحر دولتشاهی)، کیکاووس (هوتن شکیبا)، شبرنگ (دلنیا آرام)، اسفندیار ( بانیپال شومون) و فرنگیس (رعنا آزادی‌ور) و گروه شش نفره‌ پریان و گروه 30  نفره‌ رقص و حرکت از چهار ماه پیش انتخاب و وارد مرحله تمرین شده‌اند.

طبق آنچه روابط عمومی این پروژه اعلام کرده است پس از اتلاف وقت و کارشکنی‌های بی‌دلیل متولیان و افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره بهای محوطه‌ چمن کاخ سعدآباد، محل قبلی اجرای پروژه سی، قرار شد دور جدید اجرای این کنسرت نمایش در سالن رویال هال تهران با گنجایش ۲۵۰۰ تن روی صحنه برود. همچنین آهنگسازی پروژه و تمرین گروه موسیقی و آماده‌سازی‌های اولیه و طراحی و اجرای دکور، صحنه، تن پوش ها، ویدئو مپینگ و غیره همه تا مرحله نهایی پیش رفتند و هزینه‌های اولیه انجام شد.

در این مرحله به سبب مساعد نبودن شرایط اجتماعی و خاص بودن پروژه سی، به صلاح دید و پیشنهاد همایون شجریان، در جلسه‌ای با حضور سهراب پورناظری، حسن معجونی، تهمورس پورناظری (مدیر پروژه) و محمدرضا حسین‌زاده (مدیر تولید) و در نهایت تمامی عوامل سی، با مشورت و تصمیم جمعی، این پروژه به حالت انتظار درآمد تا در زمانی بهتر و در روزگاری مهربان‌تر، با دلی خوش‌تر و اذهانی سبک‌بال‌تر در روزگاری که مردمِ شریف این مرز و بوم نگرانی‌های معیشتی کمتری نسبت به اکنون و آینده خود داشته باشند و زمین و زمان محکم‌تری زیر پایشان باشد به مرحله‌ اجرا درآید.