آنسامبل اینترنوا همزمان با هشتادمین زادروز لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر کنسرتی را با هدف حمایت از کودکان کار برگزار می‌کند.

 

 

آنسامبل اینترنوا روز دوشنبه، ۲۵ تیر همزمان با هشتادمین زادروز لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر کنسرتی را در تالار وحدت تهران برگزار می‌کند. تمام عواید حاصل از این کنسرت به کودکان کار تعلق می‌گیرد.

در این اجرا علاوه بر آثار چکناواریان مانند نوستالژی برای کوارتت زهی، رقص هیجان برای تک‌نوازی پیانو و ۲۴ باگاتلا آثاری از شوستاکویچ و دبوسی هم اجرا می‌شود.

پروژه اینترنوا حاصل همکاری بین نوازندگان کلاسیک ایران و اروپا است که از یک کوارتت اروپایی و دو کوارتت ایرانی تشکیل شده است. کوارتت اروپایی به سرپرستی دارا مورگان و با همراهی ویکتوریا ماوروموستاکی روی صحنه می‌رود و میگوئل سابرینو و پدرو سیلو نقش اصلی این اجرا را بر عهده دارند.

دو کوارتت ایرانی هم به سرپرستی بردیا کیارس و امیر باورچی با همراهی ‌نیلوفر سهی، نگار نوراد، مهدی جوانبخت، تینا جامه‌گرمی، دانیال جورابچی، ماکان خویی‌نژاد و اشکان لایق (سولیست پیانو)، در تعدادی از قطعات، کوارتت اروپایی را همراهی می‌کنند.

این کنسرت توسط موسسه فرهنگی بناها و آواها با تلاش‌های موسسه ایلیا در جهت اهداف خیریه برگزار می‌شود.