به گزارش از بنیاد رودکی، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری بابک کاظمی 28 تیر ماه در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت و به اجرای قطعاتی از موسیقی کلاسیک خواهد پرداخت.

 

سمفونی شماره 3 بتهوون، اورتور خفاش، یوهان اشتراس و اورتور رمئو و ژولیت چایکوفسکی قطعاتی است که ارکستر در این کنسرت اجرا خواهد کرد.

بابک کاظمی، رهبر ارکستر، آهنگساز و پیانیست ایرانی متولد تهران است. او موسیقی را با آموزش پیانو نزد اساتیدی چون تامارا دولیز و دلبر حکیم آوا آغاز کرد. در ادامه آموزش هایش، هارمونی، کنترپوئن و ارکستراسیون را نزد تنگیز شاولوخاشویلی فرا گرفت. پس از ترک ایران، آهنگسازی را در رویال کالج موسیقی لندن نزد دکتر جو کُل و ویلیام میوال آموخت و همزمان کلاس پیانو را نیز نزد نیل ایمِل مان در رویال کالج موسیقی ادامه داد.

کاظمی خیلی زود توانست بورس تحصیلی کنسرواتوار بیرمنگام را در رشته رهبری و آهنگسازی به دست آورد. مادامیکه در کنسرواتوار بیرمنگام درس می خواند کارش را به عنوان دستیار کنداکتور (رهبری ارکستر) آغاز کرد و بعدها به رهبری اصلی برخی از ارکسترهای اروپایی رسید.

کاظمی در سال 2014 به عنوان مدیر موسیقی و رهبر اصلی ارکستر سمفونیک لایت آو میوزیک (نور موسیقی) منصوب و همکاری اش تا به امروز با این ارکستر ادامه دارد. همکاری با باله سلطنتی بیرمنگام و بسیاری گروهها در بیرمنگام در مقام آهنگساز، رهبری ارکستر سمفونیک جدید اروپا، ارکستر سمفونیک رادیو سن پترزبورگ، ارکستر فیلارمونیک هرمیتاژ، ارکستر فیلارمونیک روس در کارنامه کاری او دیده می شود.