گروه موسیقی نیستان با اجرای آثاری از عارف قزوینی، پرویز مشکاتیان و کوروش متین به بهانه نودمین زادروز زنده‌یاد محمود متین در نیاوران روی صحنه می‌رود.

 

 

نودمین زادروز زنده‌یاد محمود متین پیشکسوت جراحی نوین زنان و مامایی ایران ساعت ۲۰ روز جمعه هشتم تیر با تکنوازی گیتار و اجرای گروه موسیقی نیستان در فرهنگسرای نیاوران همراه می‌شود.

در این مراسم دو گروه موسیقی به اجرای برنامه می‌پردازند؛ ابتدا فرزین طهرانیان با تکنوازی گیتار کلاسیک و در ادامه گروه موسیقی نیستان با اجرای آثاری از عارف قزوینی، پرویز مشکاتیان و کوروش متین برنامه را ادامه می دهند.

حسن مکانیکی نی، فرشاد صارمی کمانچه، کورش دانایی تار، لیلا رحیمی همخوان، مصطفی حامدی آواز و مجید میررحیمی تنبک اعضای این گروه موسیقی را تشکیل می‌دهند.

تصنیف گریه کن اثر عارف قزوینی، تصنیف ای عاشقان با آهنگسازی کوروش متین و شعری از مولوی، تصنیف لوح گور با آهنگسازی کوروش متین و شعری از شرف‌الدین خراسانی شرف و چوپانی با آهنگسازی پرویز مشکاتیان آثاری هستند که گروه نیستان در این برنامه اجرا می‌کند. در این مراسم فیلم مستندی از محمود متین نیز برای حاضران پخش می‌شود.

محمود متین، بنیانگذار بیمارستان ایران اردیبهشت سال جاری بر اثر کهولت درگذشت.