بر اساس نتایج پژوهش های جدید، پژوهشگران دریافتند افرادی که موسیقی آرام دوست دارند، افرادی پرحرف و پرانرژی بوده و افراد دوست‌دار اپرا افرادی درون‌گرا و تخیلی هستند.

به گزارش تلگراف، این پژوهش با دو گروه شرکت‌کننده و توسط پژوهشگران دانشگاه کمبریج و دانشگاه‌های عالی رتبه ایالات متحده صورت گرفته است.

نتایج نشان داد شخصیت افراد بر اساس نوع موسیقی منتخب آنان قابل پیش‌بینی است. به عنوان مثال افراد برونگرا از موسیقی ساده، آرام و موسیقی با قابلیت تمدد اعصاب لذت می‌برند.

این پژوهش به صورت آنلاین در سراسر جهان با بیش از ۲۰ هزار شرکت‌کننده با ۲۵ موسیقی انتخاب‌شده انجام و به صورت طبقه‌بندی شده توسط موسیقی‌شناسان ارائه شد.

تفاوت‌های شخصیتی بر اساس آزمون به مواردی مانند باز و پذیرا بودن، برونگرایی، سازگاری و موافقت، عصبانیت و وظیفه‌شناسی تقسیم شدند.

دکتر جیسون رنتفرو از کالج فیتزویلیام کمبریج دریافته است، شخصیت‌های باز و پذیرا دوستدار موسیقی مدرن و پویا بوده و کمتر تحت تاثیر موسیقی آرام قرار دارند.

افراد برونگرا نیز موسیقی آرام (کلاسیک) را ترجیح می‌دهند. افراد سازگار و موافق نیز به موسیقی راک علاقه دارند. افراد عصبانی هم از موسیقی رپ لذت می‌برند.

نتایج این پژوهش در نشریه Psychological Science منتشر شده است.