رییس کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی مسکو با حضور در بنیاد رودکی با مدیرعامل این بنیاد دیدار کرد. در این دیدار دو طرف برای اجرای برنامه‌های مشترک اعلام آمادگی کردند.

 

علی اکبر صفی‌پور مدیرعامل بنیاد رودکی با اشاره به اینکه این مجموعه به جز حوزه موسیقی در تئاتر و هنرهای تجسمی نیز فعالیت می کند، پیشنهاد انجام برنامه مشترک در این حوزه ها را نیز ارایه کرد.

وی با اشاره به اجرای منتخب ارکسترهای بنیاد رودکی در جام جهانی روسیه و اجرای سرود تیم ملی در سه شهر این کشور، خواستار همکاری مجموعه روسی در اجرای این رویدادها شد.

مدیرعامل بنیاد رودکی با اشاره به برخی کمبودها در کشور در حوزه آموزش موسیقی کلاسیک گفت: این آمادگی وجود دارد تا از استادان مطرح روسی برای آموزش نوازندگان ایرانی استفاده کنیم.

آلکساندر سرگییویچ ساکولوف رییس کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی نیز برای اعزام استادان روسی توسط مجموعه تحت مدیریتش اعلام آمادگی کرد.

طرفین در این گفتگو شرایط برگزاری اجراهای مشترک با تلفیقی از ارکسترهای دو بنیاد را بررسی کردند.

رییس کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی مسکو در این سفر از تالارهای وحدت، آزادی و امکانات مختلف بنیاد رودکی بازدید و با حضور در محل تمرین ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران در جریان روند قطعاتی که قرار است در روسیه اجرا شود قرار گرفت.

این سفر در پی امضای تفاهمنامه بنیاد فرهنگی هنری رودکی و کنسرواتوار دولتی مسکو در نخستین نشست کمیته مشترک همکاری‌های فرهنگی ایران و روسیه در اسفندماه سال گذشته صورت گرفت.