برگزاری‌ بزرگداشت باستانی پاریزی با حضوربزرگان

نای هفت بند ویژه برنامه بزرگداشت استاد ابراهیم باستانی پاریزی با حضور محمد موسوی ،شهرام ناظری، مهدی ستایشگر و....

 

 

ابراهیم باستانی - آموزشگاه موسیقیجمعی از هنرمندان،‌ چهارشنبه 7 خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود. به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، نای هفت بند ویژه برنامه بزرگداشت استاد ابراهیم باستانی پاریزی با حضور محمد موسوی ،شهرام ناظری، مهدی ستایشگر، نادر گلچین،حسن ناهید، دکتر سرور مولایی، جواد بطحایی ،درشن آنند ،مهندس حمید باستانی پاریزی و علی رضا پور امید چهارشنبه 7 خرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

سخنرانی با محوریت استاد محمد ابراهیم باستانی و خدمات ارزشمند وی به ادبیات و موسیقی کشور، شعر خوانی و اجرای موسیقی با حضور فعالان حوزه ادبیات و موسیقی برگزار می شود. پخش کلیپ از استاد فقید به همراه شعر خوانی استاد پور امید از دیگر برنامه های این نشست خواهد بود. استاد باستانی پاریزی در سوم دی ‌ماه ۱۳۰۴ ه.ش در پاریز، از توابع شهرستان سیرجان در استان کرمان متولد شد. وی تا پایان تحصیلات ششم ابتدایی در پاریز تحصیل کرد و در عین حال از محضر پدر خود مرحوم حاج آخوند پاریزی هم بهره می‌برد.

دکترای تاریخ، ادیب، موسیقی شناس و استاد دانشکده ادبیات دانشگاه تهران صاحب تالیفات بسیار زیادی در حوزه تاریخ و ادبیات وموسیقی است که تالیفات وی به بیش از 60 عنوان می رسد از جمله:خاتون هفت قلعه، آسیای هفت سنگ، نای هفت بند، سیاست و اقتصاد عصر صفوی، از پاریز تا پاریس، حماسه کویر، یعقوب لیث، تاریخ کرمان، تلاش آزادی، جامع المقدمات، پیغمبر دزدان و..... وی 5 فروردین1393 در بیمارستان مهر تهران دار فانی را وداع گفت. ویژه برنامه "نای هفت بند" چهارشنبه 7خرداد 1393ساعت18 در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می شود. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به فرهنگ سرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان ، خیابان جلفا مراجعه ویا با شماره های20-22872818 تماس بگیرند.

 

گروه طراحی وب سایت وبی ها
2018  آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی -     طراحی و پشتیبانی توسط الهه مهرداد