آموزش رهبری ارکستر

کلاس اموزش رهبری ارکستر

«هدف از این کلاس، تدریس نوعی از رهبری است که از نیمهٔ دوم قرنِ ۱۸م شکل گرفت و تا به امروز تکامل پیدا کرده است. از آنجا که ابرازگرِ موسیقایی برای انتقال عواطف به مخاطب (شنونده) احتیاج به ابزار دارد، یک رهبر، ارکستر را بمنزلهٔ ابزار خود می‌بیند و الزاماً، مجبور است همهٔ جنبه‌های آن را فرا گیرد. برای این فراگیری باید تکنیکِ خود را چنان اعتلاء بخشد، که دیگر با خود درگیر نباشد. تازه آنوقت است، که می‌تواند صد در صدِ توجهِ خود را به ارکستر معطوف کند. از این رو در این کلاس، نخست، توجه فقط روی تکنیکِ رهبری متمرکز خواهد بود.

ادامه مطلب: آموزش رهبری ارکستر

آموزش تنبک

ساز شناسی تنبک

ضرب ، تمبک، دمبک یا دنبک از سازهای کوبه ای ایران است. بدنهٔ تنبک را در گذشته از جنس چوب، سفال و گاهی فلز هم می‌ساختند، ولی امروزه از جنس چوب می‌سازند.

 تنبک از قسمت‌های زیر تشکیل شده است: پوست روی تنبک، دهانهٔ بزرگ، تنه یا بدنه، گلویی یا نفیر، دهانهٔ کوچک یاکالیبر.

ادامه مطلب: آموزش تنبک

آموزش موسیقی کودک- ارف

کلاس آموزش موسیقی کودک (ارف)


از فواید یادگیری ارف کودکان و  پس از آن یادگیری نواختن یک ساز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش ضریب هوشی با آموختن موسیقی - فعالتر شدن قسمت چپ مغز که در نهایت باعث افزایش حافظه کودک نیز خواهد شد-کار گروهی و اعتماد به نفس و احترام به دیگران - همچنین موسیقی  برای درمان استرس و اضطراب کودکان، پرخاشگري ، عدم تمركز و يا بيش‌فعالي نیز میتواند موثر باشد.

 

ادامه مطلب: آموزش موسیقی کودک- ارف

آموزش تخصصی ویولن به کودکان

آموزش تخصصی ویلن به کودکان

آموزش و پرورش و ارتباط با کودکان، ظرافت و ویژگی خاصی دارد .

مربی کودک با توجه به روحیه متفاوت کودکان، باید شناخت و اگاهی ویژه ای نسبت به کودک داشته باشد .همچنین  ضمن شناخت و آگاهی، اشراف به تدریس و متدهای کاربردی متنوع آموزش به کودکان ،عشق وعلاقه و حوصله خاصی داشته باشد و با صبر و حوصله و مهربانی ؛ مبانی و اصول اولیه موسیقی وتئوری موسیقی را با روشهای مناسب کودکان و با قصه و بازی به آنها آموزش دهد.

 

 

ادامه مطلب: آموزش تخصصی ویولن به کودکان

آموزش پیانو

کلاس آموزش پیانو:

کلاس های موسیقی (اموزش پیانو) در آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی ، توسط اساتید مجرب و تحصیلکرده موسیقی، به صورت جلسات خصوصی برگزار می شود و مدرس پیانو در طول جلسه به رفع اشکالات تئوری و عملی هنرجو و آموزش  درس جدید پیانو می پردازند.

 

 

 

ادامه مطلب: آموزش پیانو

آموزش نی

کلاس آموزش نی یا نی هفت بند

نی در زمره سازهای بادی موسیقی ایرانی است

ساز نی معمولا از گیاهی به همین نام ساخته می‌شود. ساختمان ساز نی از لوله توخالی ، که متشکل شده از ۵ سوراخ در قسمت بالای ساز یا در سطح جلوی ساز و یک سوراخ در پشت آن است که توسط انگشت گذاری و دمیدن در نی نوای زیبا و دلنشینی تولید می شود.

ادامه مطلب: آموزش نی

آموزش تار

 

تار

شرکت در کلاس آموزش سه تار و تار در همه سنین امکان پذیر است. اموزش تار و سه تار به دو روش انجام می شود.

-         روش سنتی گوشی یا سینه به سینه و یا مکتبخانه ای

-         روش نوین تدریس از روی کتاب

کلاسهای موسیقی (آموزش تار) در اموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی به صورت جلسات خصوصی برگزار می شود و مدرس تار  در طول جلسه به آموزش  درس جدید تار و رفع اشکالات تءوری و عملی هنرجو می پردازند.

ادامه مطلب: آموزش تار

آموزش ویولن

 کلاس آموزش ویولن

آموزش ویولون کلاسیک و بطور کلی سازهای زهی، با توجه به اهمیت صحیح نواختن و همچنین مشکل بودن ساز،  لازم است که زیر نظر استاد مجرب، تحصیلکرده،  دلسوز و کارآزموده انجام گیرد.

کلاس های آموزش موسیقی (آموزش ویولن) در آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی به صورت جلسات خصوصی برگزار می شود و مدت زمان هر جلسه نیم ساعت است. معلم ویلن  در طول جلسه به آموزش  درس جدید ویولون و رفع اشکالات تئوری و عملی هنرجو می پردازند.

ادامه مطلب: آموزش ویولن

آموزش سنتور

آموزش سنتور

کلاسهای موسیقی (آموزش سنتور) در آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی به صورت جلسات خصوصی برگزار می شود و مدرس سنتور در طول جلسه به آموزش  درس جدید سنتورو رفع اشکالات تئوری و عملی هنرجو می پردازند.

 

ادامه مطلب: آموزش سنتور

آموزش ویولنسل

کلاس آموزش ویولنسل

یادگیری ساز ویلنسل در همه سنین امکان پذیر است.

کودکان می توانند به یادگیری ویولنسل بپردازند ولی شروع کلاس اموزش ویولنسل بهتر است بعد از گذراندن دوره آموزش موسیقی کودک (ارف) باشد. نوجوانان و بزرگسالان هم  می توانند به یادگیری ویولنسل بپردازند. اموزش موسیقی در هیچ سنی دیر نیست و علاوه بر اینکه  بعنوان تفریح  محسوب می شود می تواند در  تقویت حافظه و توانایی های ذهنی، نقش  داشته باشد.

 

 

ادامه مطلب: آموزش ویولنسل

آموزش گیتار

آموزش گیتار

شرکت در کلاس اموزش گیتار در همه سنین امکان پذیر است. کودکان می توانند به  آموزش گیتار بپردازند ولی شروع کلاس گیتار بهتر است بعد از گذراندن دوره اموزش موسیقی کودک (ارف) باشد. نوجوانان و بزرگسالان هم  می توانند به آموزش گیتار بپردازند.آموزش موسیقی در هیچ سنی دیر نیست و علاوه بر اینکه  بعنوان تفریح  محسوب می شود می تواند در  تقویت حافظه و توانایی های ذهنی نقش  داشته باشد.

 

ادامه مطلب: آموزش گیتار

گروه طراحی وب سایت وبی ها
2018  آموزشگاه موسیقی محمد اسماعیلی -     طراحی و پشتیبانی توسط الهه مهرداد